Ekoklima

Vejos aeravimas

Vejos aeravimas

Ekologinė vejos priežiūra tampa vis populiaresnė ir tam tikrai yra priežasčių. Ji suteikia saugų ir sveiką būdą, kad kiemas atrodytų puikiai be kenksmingų cheminių medžiagų ir teršalų.

Vejos aeravimas yra vadinamas vejos vėdinimuir yra slaptas ginklas, kad veja atrodytų sveikai. Aeravimo principas yra tas, kad vejoje padaromos skytutės. Pastebėta tokia aeravimo nauda vejai ir jos šaknų sistemai:

  • Deguonis patenka į šaknis ir dirvožemį, leisdamas jam „kvėpuoti”
  • Organinės trašos ir mikroelementai gauna priėjimą prie šaknų sistemos
  • Vanduo gali geriau įsigerti į dirvožemį ir pasiekti šaknų sistemą
  • Padeda išpešioti po žiemos atsiradusias nudžiūvusias žolių dalis
  • Storas, suspaustas dirvožemis atlaisvinamas ir leidžiama šaknų sistemai augti

Kaip išsirinkti įrankius

Yra du galimi aeravimo įrangos pasirinkimai – rankinis arba mechaninis aeratorius.

Rankinis aeratorius – tai įrankis, kuriuo naudojamės atsistoję. Jis turi 2 arba 4 tuščiavidurius cilindrus, kuriais Jūs kojų pagalba įterpiate į dirvožemį, taip ištraukdami iš jo mažą dalį velėnos ir dirvožemio. Taip pat yra tokie rankiniai aeratoriai, kurie turi 2 arba 4 duglius, kurie nepašalina dirvožemio, tiesiog sukuria dirvožemyje skylutes. Pirmenybė teikiama tiems aeratoriams, kurie ištraukia dirvožemio dalį į pavišrių. Rankiniai aeratoriai tinka darbui, bet toks darbas reikalauja daugiau laiko.

Mechaninis aeratorius – tai komercinis įrankis, kurį galima nusipirkti arba išsinuomoti ir jis yra labai naudingas dedesnio ploto vejoms. Mechaniniai aeratoriai yra didesni ir sunkesni už rankinius bei reikalauja truputi jėgos bei žinių, kaip jį valdyti. Mechaninio aeratoriaus veikimo principas panašus kaip ir žoliapjovės. Jeigu vejapjovės peilis sukasi aplink vertikalią ašį ir pjauna žolę, tai aeratoriaus peiliai/dygiai sukasi aplink horizontalią ašį, taip kontaktuodami velėna.

Keletas patarimų, kurie leis Jums sėkmingai patiems atlikti aeravimą:

  • Atidžiai įvertinkite, kad aeruodami neužkabintumėte laistymo sistemos elementų. Aeratorius gali juos pradurti ar sulaužyti.
  • Dieną prieš aeruojant veją gausiai palaistykite, kad drėgmė pasiektų iki 2,5 cm gylį. Dirvožemis turėtų būti drėngas, bet ne permirkęs.
  • Veją aeruokite pavasarį, vėlyvą vasarą ar rudenį.
  • Kai klimatas sausas, aeruoti reikėtų 2 kartus per metus.
  • Neeikvokite pinigų ir laiko rankiniams aeratoriaims.
  • Po aeravimo palikite iš dirvožemio pašalintas vejos dalis (šiaudai, gruntas) ir leiskite jiems išdžiūti. Išdžiuvusias dalis galima su grėbliu įterpti į veją. Po šienavimo dalis jų pasiskleis prie žolės šaknų ir bus puikus azoto šaltinis.

Daugiau informacijos: vejairlaistymas.lt

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu