Kovo 29d. Sekmadienis

Trinkelių klojimas

Peržiūrų skaičius: 111540
Trinkelių klojimas

Trinkelės - tai tvirta, ilgaamžė paviršiaus danga, kuri naudojama takams, aikštelėms, įvažiavimams, gatvėms, šaligatviams, laiptams, gyvenamųjų namų kiemams ir sodams, transporto stovėjimo aikštelėms, statinių pasieniams grįsti. Trinkelėmis išklotas Jūsų kiemas, sodo takai, įvažiavimai, keliukai ne tik atrodys tvarkingai, bet taip pat bus ilgaamžiai. Trinkelių grindiniai yra lengvai prižiūrimi, patogūs ir estetiški. Tačiau, tam, kad grindinys atrodytų nepriekaištingai ir tarnautų ilgai, būtina darbus atlikti pagal tam tikrą technologiją. Taip pat labai svarbu naudoti tik kokybiškas medžiagas.

Deja, ne visada klojimo darbai atliekami taip, kaip to reikalauja taisyklės: pasitaiko technologijos pažeidimų, naudojamos netinkamos medžiagos. Pasitaiko, kad keliai ir šaligatviai pradeda banguoti, įgriūna, o atskiri elementai išsijudina ir subyra. Siekiant šito išvengti, klojant trinkeles reikia laikytis technologinių reikalavimų, naudoti tik tam tinkamas medžiagas ir specialią įrangą.

Pagrindo paruošimas

Pirmasis darbas turėtų būti žemės, kur bus klojamos trinkelės, sutankinimas. Dėmesį ypač reiktų skirti jo drenavimui. Jei gruntas drėgnas ir nelabai tvirtas, reiktų naudoti specialias geosintetines medžiagas. Kita vertus, jei gruntas smėlėtas, dažnai visiškai nereikia kloti laikančiojo sluoksnio.

Atramos grįstai dangai paruošimas

Skersinis atramos nuolydis turi atitikti skersinį išorinės dangos nuolydį. Atraminio sluoksnio storis būna 2–5 cm. Viršutinės ribos viršyti negalima, nes, veikiant eksploatacinėms apkrovoms, gali deformuotis išorinė danga. Kaip atraminis sluoksnis tinkamiausias yra 0–2 arba 0–4 mm frakcijos smėlis, 1–3 arba 2–5 mm skalda, taip pat trupinto smėlio ir 0–5 mm skaldos mišinys. Stambių dalelyčių dydis neturi viršyti 8 mm.

Atkarpose, kur transportinė apkrova didesnė, kaip jungiamąją atraminio sluoksnio medžiagą rekomenduojama naudoti cementą arba kalkes. Vietose, kurias dengia stogai, atraminio sluoksnio medžiagos paprastai lieka sausos ir birios. Tokiu atveju trinkelės klojamos į sausą skiedinį ir atitinkamą skaldos masę, o baigus darbus visi tarpai tarp trinkelių užpildomi smulkiu smėliu.

Taisyklingas klojimas

Plyteles ar trinkeles reikia kloti tiksliai pagal aukštį, nuolydžio kampą ir įvertinus kelio kryptį, paliekant reikiamo dydžio plyšius.

Suspaudžiant paviršių net ir mažiausio klojimo broko pašalinti nepavyks. Tai pasakytina ir apie klojamus akmenis su tarpikliais. Tiesa, tarpiklių negalima vertinti kaip pilnaverčio užpildytų siūlių pakaitalo. Jie gali būti naudojami tik kaip pagalbinė priemonė, siekiant sukurti atitinkamo pločio siūles. Siūlių išsidėstymą ir dydį šalia šaligatvio blokų ir kitų atitveriamųjų elementų ar pastatų būtina planuoti prisilaikant moduliavimo tinklelio. Šiuo atveju reiktų nepamiršti, kad, įvertinus grindinio elementų gamybos technologiją, leidžiama dydžių paklaida yra ±3 mm.

Siekiant, kad siūlės būtų tiesios, maždaug kas 3 m nutiesiamos išilginės virvelės. Žymint didelius plotus būtina virveles ištempti dviem kryptimis ir kas 1–3 m kontroliuoti, kaip išlaikomi tiesūs kampai. Kaip grįstų paviršių įrėminimą reikia naudoti į betoną klojamus bordiūrus arba kraštų elementus, kurie dažniausiai ganėtinai patikimai priima dangos kraštų apkrovas. Tokias užtvaras kloja prieš įrengiant išorinę grindinio dalį, kad būtų užkirstas kelias skersiniams nukrypimams ar akmenų sėdimui.

Atsiremiančias į pastatus grindinio atkarpas kloja taip, kad paviršiniai vandenys tekėtų ne prie pastato, o nuo jo. Priešingu atveju būtina numatyti nutekamuosius griovelius ir lietaus vandens kanalizaciją prie pastato.

Pagal DIN 18318 standartą paviršiniai nelygumai 4 metrų ilgio kontrolinėje trinkelių ar plytelių grindinio atkarpoje negali viršyti 10 mm. Tiesa, šio kriterijaus, priklausomai nuo išorinės dangos struktūros, ne visada reikia laikytis. Betoninių trinkelių aukščio skirtumą galima kompensuoti klojant jas į sąlyginai purų smėlingą atraminį sluoksnį.

Įrangos trinkelių klojimui pasirinkimas

Siekiant iš trinkelių iškloti kokybiškus ir ilgaamžius paviršius, tikslinga naudoti šiuolaikinę techniką. Vibracinės plokštės su darbine 130 kg mase ir išcentrine 18–20 kN jėga tinka tankinti grįstus iki 6 cm aukščio paviršius. 8–10 cm aukščio grįstų paviršių tankinimui naudojamos 170–200 kg vibracinės plokštės, kurių išcentrinė jėga ne mažesnė negu 20–30 kN. Dar storesniems grįstiems paviršiams tankinti reikia naudoti nuo 200 iki 600 kg masės vibracines plokštes, turinčias 30–60 kN išcentrinę jėgą. Vibracinėmis plokštėmis ne tik tankinamas gruntas, taip pat ir jungiamasis tranšėjose ar atvirose erdvėse, bet ir sutankinami sunkūs akmenys grįstuose grindiniuose. Vibracines plokštes lengva eksploatuoti, jei naudojamos papildomos standartinės plokštės. Nesunku, naudojantis hidrauline sistema, reguliuoti mašinos judėjimą pirmyn ir atgal, vibracinė plokštė turi elektrinį įjungimą ir papildomus greičio režimus.

Vibracinės plokštės yra kompaktiškos, jų svorio centras yra žemai ir jos turi minimalų darbinį aukštį. Reguliavimo sistema leidžia nesunkiai mašiną pritaikyti bet kokiam grunto tipui. Papildomo greičio režimas leidžia padidinti vibracinės plokštės judėjimo greitį statybų aikštelėje iki 28 m/min. Specialus guminis apvadas, skiriantis viršutinę masyvią mašinos dalį ir vibracinę plokštę, apsaugo įrangą nuo purvo. Vibraciją gerokai susilpnina nuožulnūs amortizatoriai.

Vibracinis suklotų elementų tankinimas

Sutankinus vibracine plokšte iki pastovios būklės, galima gauti lygų paviršių. Kai naudojamos vibracinės plokštės su reguliuojama išcentrine jėga, priklausomai nuo elemento storio, reikia rinktis mažiausia galingumą.

Galutinis paviršiaus apdirbimas

Baigtą tankinti išgrystą paviršių reikia apibarstyti smėliu, kuris turi kurį laiką pasilikti ant šio paviršiaus, kad gerai užpildytų visas siūles.

Grindiniai, kuriais juda automobiliai, turi turėti tvirtu ir atspariu užpildu užpildytas siūles, kad postūmio jėga, kurią sukuria ratų apkrova, patikimai būtų perduodama nuo vieno elemento kitam, nes kitaip elementai pradės slinktis iš savo vietų. Ypač aktualus siūlių užpildymas yra mašinų plovimo aikštelėse ir degalinėse. Siūlių plotis neturi būti mažesnis negu 8 mm. Norint parinkti tinkamą užpildančią medžiagą, reikia įvertinti klimato ir eksploatacines sąlygas. Naudojamos bituminės ar analogiškos užpildymo medžiagos išsaugo tam tikrą grindinio paviršiaus elastingumą


3 populiariausios grindinio akmens rūšys

3 populiariausios grindinio akmens rūšys

Molis, iš kurio gaminamas figūrinės plytelės ir granitas, - tai dvi medžiagos, kurios grindiniams naudojamos jau šimtmečius ir net tūkstantmečius. Tai laiku patikrintos medžiagos. Dabar granitas - tai ypatinga medžiaga, nes gana brangi. Klinkeris...


Gėlių priežiūra

Gėlių priežiūra

Vienmečių gėlių gėlynai. Dauguma vienmečių gėlių yra reiklios ir šviesai, ir drėgmei, dirva turi būti puri, gerai įtręšta. Į gėlynus pasodintus daigus laistyti reikia kasdien, kol prigis, dar geriau dirvą mulčiuoti durpėmis arba pūdiniu. Tačiau...


Įsigykite ir tvarkykite sklypą be papildomu rūpesčių

Įsigykite ir tvarkykite sklypą be papildomu rūpesčių

Įsigijote ar ruošiatės įsigyti naują sklypą ir jau planuojate namo, sodybos ar vasarnamio statybas? Labai neskubėkite, juk sutvarkyti sklypą, paruošti jį apželdinimui ir atlikti kitus būtinus darbus. Konsultuojami specialistų UAB “Miško...


Pašalusių vaismedžių priežiūra

Pašalusių vaismedžių priežiūra

Kiekviena šalta žiema ir prieš ją buvęs vegetacijos periodas yra kitokie. Kiekvienais metais vaismedžiai skirtingai pasiruošia žiemojimui ir skirtingai nu­kenčia nuo šalčių. Šalčiams jautriausi žiediniai pumpurai, vaisinės šakutės, ūgliai....


Aplinkai tvarkyti skiria mažiau laiko, bet daugiau pinigų

Aplinkai tvarkyti skiria mažiau laiko, bet daugiau pinigų

Pirmą kartą statybų ir remonto parodoje RESTA bus įkurta žalioji ekspozicija, kurioje žydės gėlynai, stebins mini sodai ir daržai, akį trauks kompozicijos iš spygliuočių bei lapuočių. Žaliąją ekspoziciją parodoje kuria Lietuvos želdintojų ir...


Apie aplinkos tvarkymą reikia galvoti dar nepradėjus statytis namo

Apie aplinkos tvarkymą reikia galvoti dar nepradėjus statytis namo

Namo paprastai niekas nestato be projekto. Lygiai taip pat reikėtų elgtis ir tvarkant aplinką prie pastatyto namo. "Sąmoningais laikome tuos naujakurius, kurie ateina pas kraštovaizdžio architektus pasistatę namą ir paprašo padėti...


Toskanos židiniai Lietuvoje

Toskanos židiniai Lietuvoje

Toskana (Italijoje), Provansas (Prancūzijoje), Lietuvos kaimas – visus šiuos regionus sieja kažkas bendra. Dauguma žmonių apie Toskanos regiono peizažą mano, jog tai alyvmedžių giraitės, kiparisų medžiai ir senos terakotos spalvos sodybos....


Naujos vejos sodinimas (žingsniai)

Naujos vejos sodinimas (žingsniai)

1. Pirmiausia įvertinkite dirvožemio, kuriame bus sodinama veja tipą. Apgalvokite, ar daug vejos atsidurs medžių, pastatų pavėsyje ir kokia bus vejos paskirtis – dekoratyvinė ar aktyviam poilsiui. Pagal tai išsirinkite geriausiai tinkantį...


Aupana, UAB
Aupana, UAB

Oficialus HUNTER Industries Inc. distributorius Lietuvoje - pristato aukščiausios kokybės pasaulinio lygio produktą laistymo sistemų sferoje.

ART LAWN
ART LAWN

Mes esam jauna ir produktyvi įmonė kuri orentuojasi į klientus.

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

UAB Agrofirma "Sėklos"
UAB Agrofirma "Sėklos"

Daržovių, gėlių ir prieskoninių augalų, žolių vejoms ir ganykloms, pašarinių kultūrų sėklos - mažmeninė prekyba.

Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Kagrė, UAB
Kagrė, UAB

Tvorų, vartų, kalviškų dirbinių, laiptų, metalo konstrukcijų, lauko baldų, stalių gaminių gamyba.

APLINKOS KŪRĖJAI
APLINKOS KŪRĖJAI

Apželdinimo sprendimai nuo idėjos iki įgyvendinimo!

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Euroflora, UAB
Euroflora, UAB

Euroflora.lt - E.Parduotuvė Jūsų sodui, daržui ir namams.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.