Tikkurila

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. Ecoservice“ ekspertai primena, kad ne vietoje palikti daiktai ir statybinės atliekos virsta nelegaliu sąvartynu ir gali užtraukti atsakomybę, o tinkamai jas sutvarkyti išties paprasta.

Už ne vietoje paliktas atliekas – finansinė atsakomybė

Smulkios statybinės atliekos, tokios kaip betono, plytų gabalėliai, gipso bei medžio plokštės ar įvairios izoliacinės atliekos, pasak atliekų tvarkytojų, neretai atsiduria nelegaliuose sąvartynuose ar net daugiabučio namo kieme prie bendro naudojimo konteinerių. „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo direktorė Daiva Skrupskelienė atkreipia dėmesį, kad taip paliktos atliekos ne tik gadina vaizdą kiemuose, bet ir trukdo laisvai judėti gyventojų automobiliams, privažiuoti šiukšliavežėms ir ištuštini konteinerius. Būtent todėl šie, ypač dabar, kai daugiausia laiko praleidžiame namuose, vis dažniau perpildomi ir kelia nepatogumų patiems gyventojams.

„Negana to, neleistinoje vietoje paliktos atliekos gyventojams gali užtraukti ir finansinę atsakomybę iki 600 eurų, o aplinkosaugininkų paskaičiuota žala aplinkai gali būti įvertinta ir ženkliai didesne suma“, – gyventojus įspėja D. Skrupskelienė.

Didmaišiai – vienas sprendimas skirtingoms atliekoms

Pasak ekspertės, tvarkantiems rūsius, sandėliukus ar tiesiog kaupiantiems nedidelius statybinių atliekų kiekius ir norintiems teisingai sutvarkyti atliekas, paprasčiausia išeitis – užsisakyti didmaišių, kurių išvežimu patiems rūpintis nereikia. „Tai lengvi ir tvirti maišai, kurie talpina net iki 800 kg atliekų. Didmaišiai neužima daug vietos ir netrukdo aplinkiniams, tad puikiai tinka neturintiems savo kieme daug vietos. Be to, šiuose maišuose visą mėnesį galima kaupti ne tik remonto ar statybines atliekas, bet ir nereikalingus buities daiktus, pakavimo plėvelę, kartonines dėžes ar net žaliąsias atliekas. Tik svarbu turėti omenyje, kad skirtingo tipo atliekas reikia kaupti skirtinguose didmaišiuose, ne bendroje krūvoje, t.y. statybines atliekas kaupti atskirai nuo žaliųjų“, – vardija D. Skrupskelienė.

Ekspertė taip pat priduria, kad dažnai daugiabučio kieme pastačius statybinių atliekų konteinerį, daiktus, seną buitinę techniką ar baldus kaipmat pradeda tempti kaimynai ar net aplinkinių namų gyventojai. Todėl užsisakę konteinerį sau, gyventojai priversti skubėtį jį kuo greičiau užpildyti ir išvežti. Tuo tarpu kaupiant mažesniais kiekiais ir išvežant atliekas didmaišiuose, jos nesikaupia kieme, o kartu ir neskatina kitų gyventojų savo atliekas krauti šalia. Be to, galima užsakyti tiek vieno, tiek kelių didmaišių išvežimą vienu metu. Didmaišiai išvežami specialios paskirties automobiliais su manipuliatoriais, todėl išvežimo dieną privažiavimas prie jų turėtų būti laisvas.

Kaupiantiems didelį kiekį atliekų – pravers konteineris

Tiesa, atliekant griovimo darbus ar tuo atveju, kai susidaro ypač daug ar sunkių statybinių atliekų, D. Skrupskelienė primena apie dar vieną alternatyvą. Tai – 8-10 m³ statybinių atliekų konteineris, kuris pasitarnauja ne tik privačiose valdose, bet ir statybų verslą vykdančioms įmonėms ar organizacijoms.

„Į šiuos konteinerius galima krauti betoną, plytas, apšiltinimo medžiagas, gipso likučius, kitas sunkias statybines atliekas. Užsisakius konteinerį, jis gali būti pildomas visą savaitę, o jo išvežimu patiems rūpintis nereikia – paskambinus ir pranešus apie konteinerio užpildymą, jo turinys išvežamas specialiu transportu“, – pasakoja D. Skrupskelienė.

Ekspertė apibendrina, kad net ir tuo atveju, jei susikaupia nedaug statybinių atliekų, verta pasidomėti tvariais jų tvarkymo būdais, užuot atsikračius neleistinoje vietoje ar paliekant kieme prie  bendro naudojimo konteinerių. Juk net ir kelios neatsakingai paliktos atliekos gali sukelti negrįžtamų padarinių.

Užsisakyti statybinių atliekų išvežimo paslaugą galite el. paštu statybines@ecoservice.lt arba tel. numeriu 8 687 44 444.

Kiti temos straipsniai

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu