Rugpjūčio 7d. Penktadienis

Mulčas. Mulčiavimas. Kaip mulčiuojama.

Peržiūrų skaičius: 24792
Mulčas. Mulčiavimas. Kaip mulčiuojama.

Mulčiavimas – vienas iš svarbiausių sodininkystės darbų. Mulčius užstoja šviesą, taip neleisdamas veistis piktžolėms. Taipogi sulėtina vandens garavimo iš dirvos procesą, šitaip apsaugodamas dirvą nuo išdžiūvimo.

Sliekai mėgsta organinį mulčių. Jie minta organine medžiaga ir tuo pačiu gamina trašą dirvai. Sliekams judant dirvoje, susidaro tuneliai, kurių dėka dirva vėdinasi. Taip pagerėja ir dirvos tekstūra. Kiti organizmai taip pat naudingi dirvai. Visas darbas, kurį jie atlieka, sudaro maistingų medžiagų substancija, taip reikalingą dirvožemiui.

Šis procesas vadinamas skaidymu, kurio metu dirvoje susidaro vertingas humusas.

Mulčiavimas – kaip mulčiuoti:

1. Paskirstykite mulčių po dirvą, bent 7 -12 cm gylyje. Kuo grubesnis mulčius, tuo daugiau jo reikėtų pridėti.

2. Mulčių paskirstykite tarp ir apie augalus, išskyrus plotus tarp vienmečių ir daugiamečių augalų ir stiebų pagrindus.

3. Sudrėkinkite mulčių.

Mulčiuojant medžius ir krūmus, mulčių reikėtų dėti apytiksliai 13-25 cm nuo jų kamienų. Kitaip, laikui bėgant, per arti kamienų padėtas mulčius gali sukelti nemažai problemų, nepaisant to, jog yra organinis.

Medinis mulčius palaiko pastovią ir vėsią dirvos temperatūrą. Jei naudojamos žievės drožlės arba pjuvenos, patartina prieš mulčiavimą į dirvą pridėti azoto, kadangi irdamos tiek drožlės, tiek pjuvenos panaikina dirvoje esantį azotą.

Patariama naudoti organines atliekas, tokias kaip: susmulkinta medžio žievė ar liekanos po apgenėjimo, pjuvenos, medžio drožlės, žemės riešutų kevalai, kavos pupelių išaižos, ryžių lukštai, žemės kukurūzų burbuolės, žolės iškarpos, nepanaudotos augalinės atliekos ir jūros dumbliai.

Juodi plastiko lakštai

Jei organiniai metodai jums ne prie širdies, tuomet dirvos mulčiavimui galima naudoti juodus plastiko lakštus. Taisyklingai panaudoti, šie lakštai apsaugos dirvą nuo piktžolių ir išsaugos jos drėgmę.

Dirvos paviršių arba lysves iš anksto išklokite plastiku. Tuomet, plastike išpjaukite x formos plyšius. Po to, atlenkite plastiko atvartus ir sodinkite. Atliekant šį veiksmą, būtina įsitikinti, kad duobutės kuriose augs augalai (ar jau suaugę) nebūtų visiškai užpildytos plastiku.

Padarykite keletą plyšių plastiko kraštuose. Tai garantuos geresnį vandens ir oro priėjimą prie šaknų. Papildomi plyšiai yra būtini naudojant plastiką, kadangi jie leidžia išdžiūti drėgmės pertekliui ir apsaugo nuo vandens sankaupų lietingomis dienomis.

Kompostas

Kuomet šnekame apie mulčiavimą, dažnai turime omenyje organinių medžiagų sluoksnį, kurį klojame ant dirvos paviršiaus. Tai gali būti bet kas. Nuo išdžiovintų žolės išpjovų, iki juostelių ar laikraščių. Laikui bėgant, visos šios organinės medžiagos suyra įvairių medžiagų, esančių dirvoje, dėka. Jos ir sudaro taip svarbią humuso medžiagą.

Jei mulčiavimui ketinate naudoti gyvulių mėšlą (kuris, beje, yra praturtintas maistinių medžiagų), jis turėtų būti sumaišytas su kitomis medžiagomis, tokiomis, kaip nupjautos vejos atliekos arba šiaudai.

Kompostas, sumaišytas su grubiu(gyvuoju) mulčiumi, puikiai tinka dirvos ar lysvių mulčiavimui.  Kompostas – geriausias mulčiaus variantas.

Mulčiavimo pjaunu metodas

Mulčiavimas pjaunu yra paprastas metodas, kurio metu yra panaudojami nukritę lapai.  Aštrūs žoliapjovės ašmenys – geriausias mulčiavimo įrankis. Žoliapjovė supjaustys žolės stiebelius ir lapus į smulkiausius gabalėlius, tuo pat metu parūpindama grubesnio pobūdžio mulčo dirvai apdengti.

Jei norite maksimalios naudos, taikyke šį mulčiavimo metodą kiekvieną savaitę. Jo dėka, pareiga mulčiuoti  taps lengvesnė, o dirva bus aprūpinta šviežiu mulču. Taip prasidės skaidymasis ir naujų organinių medžiagų formavimasis, maitinantis dirvą ir palaikantis jos drėgmę.

Naudojant mulčiavimo pjaunanu metodą, sumažės lapų, nukritusių ant gatvės, kiekis. Lapai užkemša kanalizacijos sistemą, o kuomet jų nebebus, išnyks ir potenciali jų keliama grėsmė bendruomenei.

Kad ir ką bedarytum, mulčius yra svarbiausia sodininkystės ir vejos priežiūros dalis. Niekada negali žinoti, kada prasidės liūtys ar sausros, paspaus šaltukas, ar augalas pritrūks maistingųjų medžiagų. Bet jeigu pakankamai mulčiuojate, tada esate pasirengęs netikėtumams ir grįžimui prie pagrindų.

Augalų dekoravimo medžiagos

Augalų dekoravimo medžiagos

Kuriant jaukumą namuose - ruduo lyg praleidžiamas, kaip niūrus, lietingas, tamsus laikotarpis. Norime jums pristatyti medžiagas, kuriomis galima dekoruoti augalus lauke ir viduje.


Kaip įsirengti terasą už priimtiną kainą

Kaip įsirengti terasą už priimtiną kainą

Šilti vasaros vakarai bus dar malonesni, juos leidžiant jaukioje terasoje savo kieme. Jei savo svajonių terasos nespėjote įsirengti šiai vasarai, nedelskite ir dar nesibaigus šiltajam sezonui imkite terasos projekto. Turėsite pakankamai laiko...


Spygliuočių ir lapuočių sodinimas sodyboje

Spygliuočių ir lapuočių sodinimas sodyboje

Joks sklypas neatrodys išbaigtas, prižiūrėtas ir dekoratyvus be spygliuočių medžių ir krūmų. Jie išskirtinai dekoratyvūs bet kuriuo metų laiku, taip pat ir žiemą, jiems nereikia beveik jokios priežiūros, spygliuočiai mėgstami ir dėl formų bei...


Dekoratyvinių augalų centras

Dekoratyvinių augalų centras

Visiems norintiems pagražinti savo sodybą ar įnešti jaukumo ir dar daugiau gyvybės savo kiemą, kviečiame užsukti į “Žalia svaja” dekoratyvinių augalų centrą. Daug įvairių, naujų augalų ir profesionalių konsultacijų siūlyti įsigyti...


Vandens lelijos

Vandens lelijos

Vandens lelijos - vienos iš gražiausių vandens augalų. Tai daugiamečiai augalai su stipriais šakniastiebiais ir plūduriuojančiais dideliais lapais. Ypač išsiskiria lelijos, kurių lapai išmarginti rausvais bei tamsiais raudonais atspalviais. Šios...


Dekoratyvinių augalų priežiūros darbai pavasarį

Dekoratyvinių augalų priežiūros darbai pavasarį

Pajautus pavasario dvelksmą, skubame apžiūrėti kaip peržiemojo mūsų dekoratyviniai augalai. Gamtoje idealių formų augalų nėra, tačiau kiekvienas savo sodyboje nori turėti idealiai nuaugusį, gražų augalą. Todėl pavasarį, su pirmaisiais tvarkymo...


Kadagys

Kadagys

Kadagys simbolizavo nemirtingumą, prisikėlimą naujam gyvenimui, viltį ir sveikatą. Jo vantomis stiprindavo sveikatą, „uogų“ pakramtydavo, kai užklupdavo peršalimo ligos. Virgininiai kadagiai ( Juniperus virginiana ) - paprastųjų...


Prieskoninės žolelės ant Jūsų lango

Prieskoninės žolelės ant Jūsų lango

Įvairių prieskoninių žolelių kompozicijos gali papuošti virtuvės palangę ar lauko terasą. Vakarais Jūsų terasa pakvimpa šviežiais prieskonių aromatais. Vasaros vazonuose galima auginti praktiškai visus prieskoninius ir vaistinius augalus. UAB...


APLINKOS KŪRĖJAI
APLINKOS KŪRĖJAI

Apželdinimo sprendimai nuo idėjos iki įgyvendinimo!

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Martyno technika, UAB
Martyno technika, UAB

UAB "Martyno Technika" - užsiimame prekyba įvairia sodo, daržo, miško technika, suvirinimo įranga, kompresoriais, įrankiais ir kita įranga. Garantuojame geriausias kainas ir kokybiškas prekes.

Kagrė, UAB
Kagrė, UAB

Tvorų, vartų, kalviškų dirbinių, laiptų, metalo konstrukcijų, lauko baldų, stalių gaminių gamyba.

Ginmika, UAB
Ginmika, UAB

Didmeninė gamyba ir prekyba špyžiaus / plastiko dangčių bei grotelių gaminiais tinkančiais plastiko ir betono šulinių sistemoms.

Kapaviečių tvarkymas
Kapaviečių tvarkymas

Siūlome kompleksines kapavietės tvarkymo paslaugas.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Stokker, UAB
Stokker, UAB

Didžiausias profesionalių įrankių tiekimo tinklas Baltijos šalyse.

Tabariškių žaluma, UAB
Tabariškių žaluma, UAB

Mulčias. Akmenukai. Kompostas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.