Birželio 3d. Trečiadienis

Bonsui priežiūros reikia tarsi kūdikiui

Peržiūrų skaičius: 72968
Bonsui priežiūros reikia tarsi kūdikiui
Bonsai

Patyrę bonsų augintojai šios veiklos negali įsivaizduoti be specialių įrankių: žnyplių šakoms karpyti, didesnių ir mažesnių žirklių lapams dailinti, kelių rūšių lazdelių šaknims valyti, specialių vaistų.

Egzotiškų medelių bonsų auginimas – savotiškas menas. Norint pajusti, kaip bonsas auga, reikia valios, kantrybės ir atsidavimo. Tuo įsitikinęs bonsų meistras, verslininkas iš Alytaus Kęstutis Ptakauskas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs domėtis šiais medeliais ir japoniškais sodais.

Formuoja klaidingą nuomonę

Pasiklausius K.Ptakausko pasakojimų apie bonsų auginimą, priežiūrą, formavimą ir pastangas, kurių reikia norint gyvenamąją aplinką papuošti išskirtiniu augalu, nesunku patikėti, kad darbas nėra iš lengvųjų.

"Bonsas lyg kūdikis, jis reikalauja daug priežiūros. Tik medelis nerėkia prašydamas valgyti, o pradeda džiūti, jei negauna vandens ir netinkamai prižiūrimas", – tvirtino K.Ptakauskas.

Todėl, anot jo, dauguma žmonių susidarę išankstinę klaidingą nuomonę, kad bonsus sunku auginti. Specialisto teigimu, dažniausiai juos klaidina mažai ką išmanantys kai kurie pardavėjai – jie netinkamai pataria, kaip prižiūrėti augalą. Antai pasako kasdien laistyti, žmogus tai ir daro. Tai medžiui gali pakenkti, gali pradėti pūti šaknys. Todėl geriau jau pardavėjai nepatarinėtų, ir bonsus įsigiję žmonės patys domėtųsi, aiškintųsi, ieškotų informacijos ir egzotiški augalai augtų kitaip.

Svarbiausia dirvožemis

Tinkamai parinktas dirvožemis, vieta, kurioje bus laikomas medis, laistymas ir priežiūra – vienos iš svarbiausių sąlygų norint užauginti gražų, dailų bonsą.

"Įsigijus bonsą pirmiausia reikia suvokti, kokioje natūralioje aplinkoje jis augo, ir pagal tai parinkti tinkamą gruntą. Tai viena iš sąlygų medžiui augti, leidžianti formuotis šaknims, išgyventi. O vėliau, po kelerių metų, galima pradėti formuoti šakas", – patarė bonsų meistras.

Svarbu nepamiršti, kad bonsų priežiūra priklauso ir nuo to, ar jis yra lauko, ar kambarinis medis.

Patalpose paprastai gali augti tropiniai, šiltų kraštų medžiai. Tarkim, jei kambaryje bus laikomas iš pušies ar kadagio suformuotas bonsas, jis paprasčiausiai gali žūti. Jam tokios gyvenimo sąlygos netinkamos, jis ims džiūti.

Vadinasi, jei medis augo lauke, iš jo suformuotą bonsą reikia ir toliau laikyti lauke, nors jis dabar pasodintas į vazoną. Per didžiuosius šalčius augalą irgi reikia palikti lauke, tačiau šaknis būtina įvynioti į specialią šalčiui atsparią daržo plėvelę. Galima laikyti šiltnamyje, tada šaknis geriausia užpilti durpėmis.

Auginant lauke svarbu egzotišką medį laikyti pavėsyje ir tokioje vietoje, kur nėra skersvėjo. Taip jis gaus mažiau saulės, nedžius. Vienas patarimų, kaip išvengti džiūvimo, – žiemą sniegu apšlakstyti jo šaknis, lapus ir šakas. Tuomet medelis gaus drėgmės.

Labai svarbu ir tinkamai laistyti, tačiau taip, kad šaknys nedžiūtų ar nepradėtų pūti. Vadinasi, vandens turi būti nei per daug, nei per mažai. "Žmonės nežinodami prilieja tiek, kad žemė vazone visada būna šlapia. Taip negalima – medelis ims pūti. Tuomet jį išgelbėti gali būti sunku", – dalijosi patirtimi bonsų meistras.

Nepigus malonumas

Patyrę bonsų augintojai šios veiklos negali įsivaizduoti ir be specialių įrankių: žnyplių šakoms karpyti, lapams dailinti, kelių rūšių lazdelių šaknims valyti, specialių vaistų. Jie padeda ne tik dailinti ir formuoti medelį, bet ir gydyti.

Antai įvairiausios pastos su antibiotikais naudojamos žaizdoms gydyti. Be to, šios priemonės yra ne tik vaistas. Jomis pateptos žaizdos ar tam tikra numirusi medžio dalis tampa patraukli ir išvaizdi, susiformuoja baltos dėmės, kurios puošia medį, traukia žvilgsnį ir teikia pridėtinės vertės.

Reikalingiausios priemonės bonsams prižiūrėti, kurias naudoja profesionalūs meistrai, gali atsieiti kelis tūkstančius litų.
Pagrindinė pastotė Kuveite apsaugota su Securifor

Pagrindinė pastotė Kuveite apsaugota su Securifor

Smulkios Securifor 2D tvoros akutės ir stora viela apsaugo pastotę nuo įsibrovėlių Al-Ahmadi mieste Energijos tiekimas kiekvienoje šalyje yra svarbi ir strateginė ekonomikos šaka, dažniausiai kontroliuojama šalies valdžios. Gamybos ir...


Pavasario darbai kieme. Ko vertėtų nepamiršti?

Pavasario darbai kieme. Ko vertėtų nepamiršti?

KOVAS – turbūt labiausiai laukiamas mėnuo – pagaliau pavasaris. Nors dar būna ir nenutirpusio sniego, o kartais ir šaltis dar parodo savo galią, tačiau saulė jau pabudusi, šildo aktyviau. Tai puikus momentas nueiti apsidairyti į...


Tvorų statymas

Tvorų statymas

Tvora – tai statinys skirtas apsaugoti, pažymėti, paslėpti ir netgi papuošti savo privačia valdą. Tvora – tai neatsiejama namo dalis, kuri gali būti laikoma net pastato vizitine kortele. Šiai dienai tvorų pasirinkimas yra labai...


Vandens lelijos

Vandens lelijos

Vandens lelijos - vienos iš gražiausių vandens augalų. Tai daugiamečiai augalai su stipriais šakniastiebiais ir plūduriuojančiais dideliais lapais. Ypač išsiskiria lelijos, kurių lapai išmarginti rausvais bei tamsiais raudonais atspalviais. Šios...


Kaip išsirinkti tinkamus kasimui skirtus įrankius?

Kaip išsirinkti tinkamus kasimui skirtus įrankius?

Prieš pirkdami naujus dirvos dirbimo įrankius nuspręskite, kur juos geriausiai galėsite pritaikyti. Darbo įrankiai turi buti patogūs ir lengvi. Taip pat ne mažiau svarbu, kokia įmonė jį gamino. Kalbant apie įrankių patvarumą, galima pasakyti, kad...


Pavasarinis augalų tręšimas

Pavasarinis augalų tręšimas

Dekoratyvinių augalų tręšimas - vienas iš pagrindinių darbų pavasarį prižiūrint dekoratyvinius augalus. Tręšti augalus pradedame tada, kai yra pilnai išėjęs pašalas ir geriausia, kai būna praėjęs smarkus pavasarinis lietus. Jei patręšime augalus...


Braškės. Braškių auginimas

Braškės. Braškių auginimas

Dirvos ruošimas. Dideliuose braškynuose įvedama speciali braškių sėjomaina. Braškėssėjo­mainoje laikomos trejus, ilgiausiai ketverius metus. 3—4 metus auginamos kitos kultūros ir 1 —1,5 metų skiriama dirvos ruošimui. Sėjomainoje...


Aplinkai tvarkyti skiria mažiau laiko, bet daugiau pinigų

Aplinkai tvarkyti skiria mažiau laiko, bet daugiau pinigų

Pirmą kartą statybų ir remonto parodoje RESTA bus įkurta žalioji ekspozicija, kurioje žydės gėlynai, stebins mini sodai ir daržai, akį trauks kompozicijos iš spygliuočių bei lapuočių. Žaliąją ekspoziciją parodoje kuria Lietuvos želdintojų ir...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Kapaviečių tvarkymas
Kapaviečių tvarkymas

Siūlome kompleksines kapavietės tvarkymo paslaugas.

Racionalus sprendimas, UAB
Racionalus sprendimas, UAB

Kietosios dangos, žaliosios erdvės, vartai ir tvoros, terasos, stoginės, malkinės, vaikų žaidimo aikštelės, lietaus vandens nuvedimo sistemos, technikos nuoma

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

APLINKOS KŪRĖJAI
APLINKOS KŪRĖJAI

Apželdinimo sprendimai nuo idėjos iki įgyvendinimo!

Aupana, UAB
Aupana, UAB

Oficialus HUNTER Industries Inc. distributorius Lietuvoje - pristato aukščiausios kokybės pasaulinio lygio produktą laistymo sistemų sferoje.

Kagrė, UAB
Kagrė, UAB

Tvorų, vartų, kalviškų dirbinių, laiptų, metalo konstrukcijų, lauko baldų, stalių gaminių gamyba.

Agminta, UAB
Agminta, UAB

Agminta - aplinkos tvarkymas, apleistų sklypų tvarkymas.

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

UAB Agrofirma "Sėklos"
UAB Agrofirma "Sėklos"

Daržovių, gėlių ir prieskoninių augalų, žolių vejoms ir ganykloms, pašarinių kultūrų sėklos - mažmeninė prekyba.

Martyno technika, UAB
Martyno technika, UAB

UAB "Martyno Technika" - užsiimame prekyba įvairia sodo, daržo, miško technika, suvirinimo įranga, kompresoriais, įrankiais ir kita įranga. Garantuojame geriausias kainas ir kokybiškas prekes.

ART LAWN
ART LAWN

Mes esam jauna ir produktyvi įmonė kuri orentuojasi į klientus.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.