Spalio 21d. Ketvirtadienis

Vėdinimo sistemos įrengimas

Kam reikalingas vėdinimas ?

Vėdinimo sistema skirta šilumai, drėgmei, dulkėms, kenksmingoms dujoms,  garams ar kitų kvapų išsiskyrimų iš patalpų šalinimui bei mikroklimato parametrų normalizavimui.

Kokį vedinimo būdą pasirinkti?

Vėdimo būdo pasirinkimas turi priklausyti nuo patalpos paskirties. Geriausia kreiptis į specialistus, kurie Jums patars atlikti oro kiekių paskaičiavimus bei pakonsultuos kaip tą padaryti.

Kokie yra vėdinimo būdai?

Vėdinimas skirstomas į kelis būdus:

Natūralus vėdinimas;

Mechaninis vėdinimas;

Kas yra natūralus patalpų vėdinimas?

Natūralus vėdinimas- Paprasčiausias patalpų vėdinimo būdas, kai oras į patalpas patenka pro pastate esančius tarpus, langus, orlaides, mikroventiliacijos ertmes bei varstomas lauko duris. Oras šalinamas vertikaliais traukos kanalais natūralios traukos principu, kai patalpose sušilęs oras kyla į viršų. Tokie kanalai paprastai įrengiami tualeto bei vonios kambariuose, virtuvėje.

Natūralaus vėdinimo trūkumai:

patenkantis į patalpas oras nesušildomas, pavyzdžiui  žiemą, kai už lango šalta, vėdinant patalpas gali susidaryti šaltas skersvėjis, skatinantis peršalimus. Patenkantis į patalpas oras nevalomas ir nefiltruojamas, todėl su oru į patalpas patenka vabzdžiai, dulkės ir kiti nešvarumai. Dulkių patekimas yra būdingas pastatams, esantiems arti judrių gatvių. Patenkančio oro kiekio sureguliavimas į patalpą yra neįmanomas, dėl to patalpa gali būti vėdinama per daug arba per mažai. Žiemos sezonu tai - problema, nes patekęs oras į patalpą būna šaltas ir greitai atšaldo visą patalpą.  Vasarą, kai patalpos ir lauko temperatūrų skirtumas artėja prie nulio, oras praktiškai nustoja judėti. Taip patiriamas energijos perteklius, dėl to išauga komunaliniai mokesčiai už šildymą.

Mechaninis vėdinimas-Oras tiekiamas ir šalinamas iš patalpų priverstinai, ventiliatorių pagalba. Pagal paskirtį mechaninės vėdinimo sistemos skirstomos į:

• Oro ištraukimo sistema, kuri šalina iš patalpos panaudotą orą į lauką;
• Oro tiekimo sistema, kuri tiekia į patalpą iš lauko šviežią orą,  jį filtruoja, pašildo ( arba atšaldo) pagal poreikį iki reikiamos patalpos temperatūros .

Yra kelios rekomendacijos mechaninei vėdinimo sistemai:
Vienam žmogui į gyvenamosios paskirties patalpą tiekiamo šviežio oro kiekis turėtų būti ne mažiau 15 m³/h. Jei pastato patalpos visuomeninės paskirties, šis oro kiekis gali būti kelis kartus didesnis.Triukšmo lygis, kurį skleidžia vėdinimo sistema, gyvenamosiose patalpose neturėtų viršyti 40 dBa dienos metu ir 30 dBa nakties metu.

Sistemų trūkumai:

Šiltas oras, kurį ištraukia sistema iš patalpos yra tiesiogiai išpučiamas į lauką nesunaudojant jo. Taip padidėja elektros sąnaudos palyginus su rekuperacinėmis sistemomis. Reikalingas didesnis plotas, kuriame montuojami įrenginiai.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...