Spalio 21d. Ketvirtadienis

Pirties mediena. Ką turime žinoti

Atvėsus orams jau galime skelbti pirčių sezono atidarymą. Rasti gerą pirtį nėra lengva, o tikrai kokybiškų, tinkamai įrengtų pirčių nuomos kainos neretai kanda kaip šaltukas. Taigi, jeigu turite nuosavą erdvų namą su rūsiu arba pakankamą plotelį žemės – kodėl neįsirengus pirties? Žinoma, kadangi tai susiję su ugnimi, gerai būtų, jei jos statybą patikėtumėte išmanantiems šį darbą. O jūs pasilikite sau maloniąją dalį – išsirinkti tinkamą medieną.

Pirties įrengimui labai svarbu naudoti tinkamą medieną. Tinkamos medienos parinkimas lemia pirties ilgaamžiškumą. Pirties apdailai tinka liepos, drebulės bei juodalksnio mediena. Jei norisi kažko išskirtinio, pirčiai galite rinktis ir termiškai apdorotą medieną – termo degintą medieną, Kanadientiškąjį Kedrą arba afrikietiškąjį Abachi. Pirties mediena turi pasižymėti šiomis savybėmis: kvėpavimu, šilumos kaupimu ir išlaikymu. Pirties mediena turi būti kokybiška, tinkamai išdžiovinta ir paruošta. Dažniausiai pirties sienų apdailai naudojamos 15 – 20mm storio liepos, juodalksnio ar drebulės dailylentės.

Dailylenčių storis lemia pirties kokybę. Kuo dailylentės storesnės, tuo pirties savybės geresnės. Kokybiška pirties mediena – geros ir komfortiškos pirties ženklas. Dėl savo ypač didelio patvarumo savybių, Termo mediena tiap pat turi savo spalvą, kuri yra labiau panaši į „egzotinės medienos" spalvas. Priklausomai nuo to, koks apdorojimo karščiu metodas buvo naudojamas, medienos spalva gali gautis nuo šviesiai rudų iki tamsių tonų spalvų. Karščiu apdorota mediena tampa gerokai atsparesnė grybeliams, puviniams, matmenų kitimui, neįgeria vandens bei įgauna geresnes termoizoliacines savybes.

Termomedieną be papildomo impregnavimo galima naudoti lauke ar drėgnose patalpose. Termo mediena yra brangesnė nei įprastai naudojama liepos juodalksniuo ar drebulės mediena, tačiau turi didžiulį privalumą, t.y. aukštą kokybę, kuri turi būti prižiūrima minimaliai. Teisingas medienos pasirinkimas užtikrina pirties komfortą ir ilgaamžiškumą. Patartina apkalti pirties sienas 15 mm. storio dailylentėmis – tikima, kad storesnės dailylentės užtikrina geresnes pirties savybes.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...