Spalio 21d. Ketvirtadienis

Kokia yra topografinės nuotraukos paskirtis?

Kam reikalinga topografinė nuotrauka? Kokia yra jos paskirtis? Su šiais ir panašiais klausimais susiduria ne vienas žemės savininkas.

Žinoma, jei jau turite pakankamai patirties su projektavimo darbais. O gal ne kartą teko keisti tikslinę žemės naudojimo paskirtį. Tada tiksliai žinote kas yra topografinė nuotrauka ir kokia jos paskirtis.

Deja, ne visi žmonės turi specifinių žinių, o tam tikri terminai ir baimės jausmą sukelti geba. Nepagrįstai išsigąsti nedera. Šios nuotraukos padeda sudaryti tikslius ir aiškius topografinius planus, kurie tėra specialus žemėlapis. Toks sklypo grafinis vaizdas, pavaizduotas stambiu masteliu, padeda tinkamai pasirengti vieno ar kito projekto įgyvendinimui.

Topografinėse nuotraukose visada yra atvaizduojama esamo sklypo situacija, nurodomi reljefo ypatumai bei požeminės komunikacijos. Dabar jau turėtų būti akivaizdu, kad šiuos darbus gali atlikti tik savo srities profesionalai.

Jie ne tik geba parengti planus, pagal visas galiojančias taisykles ir nuostatas, bet susidūrę su netikėtomis kliūtimis, jas labai greitai pašalina. O tai yra pakankamai svarbu, nes topografiniuose planuose nemažą reikšmę turi ir inžinerinius tinklus eksploatuojančios organizacijos bei savivaldybės. Juose turi būti nurodomi ne tik visi nekilnojamieji daiktai, bet ir dažnai pasitaikantys inžineriniai tinklai. Šią informaciją teikia savivaldybės, tik patyrę specialistai žino kur kreiptis, kad atsakymo labai ilgai laukti nereikėtų, o plano sudarymo terminas tada neužtrunka. Teisingai nurodyti požeminės dalies inžinerinius tinklus – privaloma, nes bet kokie statybos darbai gali baigtis labai nemaloniomis problemomis, kai darbininkai netyčia pataiko į elektros ar dujų mazgą.

Akivaizdu, kad topografinės nuotraukos yra būtinas plano priedas, jame tiksliai nurodomi ne tik statiniai, bet ir žemės sklypų ribos. Nereikia pamiršti ir vieno gan svarbaus fakto, kad topografinio plano galiojimo laikas yra ribotas. Nuotrauka, kuri buvo daryta prieš dešimt metų, dabar, dėl suprantamų priežasčių, gali būti netiksli. Naujai sudaryto plano galiojimo terminas – vieneri metai. Žinoma, vėliau jis gali būti atnaujintas.

Dabar jau akivaizdu, kad topografinė nuotrauka – grafinis sklypo vaizdas, kuris pavaizduotas stambiu masteliu. O norintys atlikti šį planą, turi pateikti žemės sklypo nuosavybės teise įrodančius dokumentus, sklypo geodezinį planą bei žemės registraciją patvirtinantį dokumentą. Norite statyti, pakeisti žemės paskirtį, o gal tiesiog parduoti sklypą – pasirūpinkite topografine nuotrauka.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...