Spalio 21d. Ketvirtadienis

Kaip išsirinkti sklypą namo statybai

Kaip išsirinkti sklypą namo statybai

Prieš pradedant ieškoti sklypo, reikėtų nusistatyti paieškos kriterijus. Čia peteikiame idealaus sklypo kriterijus:

1. Lygus sklypo reljefas;
2. Pats sklypas ne dauboje, geriau ant kalniuko;
3. Gruntas nesupiltas, nuo 1,5 iki 3 metrų gylio reikiamo tvirtumo gruntas į kurį galima remti pamatus;
4. Nėra aukšto gruntinio vandens;
5. Privažiavimas prie sklypo iš šiaurinės pusės;
6. Šalia sklypo privestos reikalingos komunikacijos: elektra, vanduo, o gal ir nuotekos;
7. Gruntas nemolingas ir pralaidus vandeniui;
8. Įteisintos sklypo ribos sutampa su realiom ribom.

Kaip ir su visais idealais taip nebūna. Bet koks nukrypimas nuo aprašyto sklypo brangins namo statybą, o jei susidės kelios neigiamos savybės, gali nutikti taip, kad teks stabdyti namo statybą ir sklypą parduoti.

Dažniausiai pigus sklypas turi kažkokių didelių trūkumų. Ir džiaugsmas įsigijus pigų sklypą vėliau virsta galvos skausmu ir didelėmis neplanuotomis išlaidomis, iki dešimčių tūkstančių.

Trumpai apie kiekvieną sklypo savybe.

Reljefas.

Nelygus sklypo reljefas reikia, kad namą reikės projektuoti laiptuotą, su pusaukščiais, tai brangina namo statybą, gali tekti atvežti papildomai žemių, daryti atramines sienutes, laiptukus ir t.t. Tačiau pats namas bus įdomesnis, įmanoma suprojektuoti unikalesnį gerbuvį. Žinoma reljefo nelygumas turi turėti tam tikras ribas.

Sklypas dauboje.

Vasarinės liūtys, pavasarinis atodrėkis gali užpilti skypą vandeniu, dėl ko reikės kelti namo pamatus, vežti papildomų žemių, bus niokojamas gerbuvis, problemų gali kilti su nuotekų sistema.

Grunto savybės.

Supiltas kelis metrus arba silpnas gruntas, reikalaus gilių grežtinių polių (būna siekia 5-8 metrus), kad pasiekti reikiamo tvirtumo pagrindą pamatams, brangesnių juostinų pamatų arba dar kitokio tipo pamatų, kurie kaip taisyklė yra iki dviejų kartų ir daugiau brangesni.

Aukštas gruntinis vanduo.

Reikės daryti vienus iš brangiausių injekcinius polius, arba spraustinius polius pamatams (kurių negalima įrengti jei šalia yra kaimynų įrengti namai), papildoma hidroizoliacija po visu namu. Sudėtinga, jei išvis įmanoma nuvesti nuotekų vandenį.

Privažiavimas prie sklypo iš pietinės pusės.

Jei namą statysite šalia kelio, likusi sklypo dalis bus šešėlyje, terasa ir langai į kiemą šiaurinėje pusėje, kas žiemą padidins šildymo sanaudas. Jei namas bus šiaurineje sklypo pusėje, prarasite daug sklypo naudingo ploto mašinos privažiavimui, ir nemazai lėšų gerbūvio įrengimui.

Komunikacijos toli arba jų nėra.

Neprivestas vanduo, gali tekti daryti grežinį. Nuotekoms- vietinę nuotekų sistemą, kas kartais būna gana sudėtinga, be to tai gali sudarkyti gerbuvį, nekalbant apie papildomas nemažas išlaidas. Nėra šalia elekros reikiamo galingumo. Namui reikia ne mažiau 7-9kW. Papildomos išlaidos kai kuriais atvejais gali būti tokios dideles kad geriau parduoti sklypą, nesvarbu kad šalia stovi elektros stulpas.

Molingas gruntas nepralaidus vandeniui.

Problemos su nuotekų bei lietaus sistemos vandens nuvedimu. O jei sklypas dauboje, tai dažnai braidysite po balas.

Taigi išsirinkę sau tinkamą žemės sklypą, paprašykite savininko parodyti žemės sklypo planą ir Registrų centro pažymėjimo apie nekilnojamojo daikto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Registro centro pažymėjimas būtų kuo naujesnis, t.y. ne daugiau kaip 2 mėnesių senumo (aš laikausi tokios nuostatos). Kodėl? Todėl, kad šiame pažymėjime galima matyti daugumą sklypo apribojimų, tai gali būti įvairūs servitutai. Taip pat pažymėjime matysis ar sklypas areštuotas, ar uždėta hipoteka – užstatytas bankui, ar yra rekreacinė zona ir panašūs dalykai, kurie įtakoja sklypo vertę. Jeigu savininkas negali pateikti minėtų dokumentų, tuomet paprašykite žemės sklypo kadastro numerio arba unikalų numerį,. Gavę šiuos dokumentus, arba tik žemės sklypo kadastro numerį ar unikalų numerį, reikėtų apsilankyti pas tos vietos savivaldybės architektą, kuris Jums galės pasakyti kokiai zonai priklauso Jūsų išsirinktas žemės sklypas, kas planuojama aplinkui statyti, kur numatyta plėtra ir į kitus klausimus. Jei žemės sklypas patenka į rekreacinę zoną (nors tai turėtų matytis minėtame Registrų centro pažymėjime), šioje zonoje statyti praktiškai nieko negalima.

Taip pat pravartu būtu nueiti su savininku į Lesto arba paprašyti savininko, kad jis paimtų techninių sąlygų savadą, jame matysis kokia yra situacija norint atsivesti į žemės sklypą elektros energiją ir galima numanyti kiek maždaug tai kainuos. Šios sąlygos išduodamos per 10 dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Taigi, išsiaiškinę viską apie žemės sklypą ir gavę faktus jog sklype nėra didelių apribojimų, kurie trukdytų būsimoms statyboms. Įvertinus savo galimybes bei tos vietos perspektyvą ateityje, norint tinkamai investuoti pinigus galima galvoti apie žemės sklypo pirkimą. Sėkmės pirkimuose.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...