Birželio 4d. Ketvirtadienis

Tirpstančios buitinės technikos garantijos

Birželio 17d.

Neretai pasitaiko atvejų, kai pardavėjas garantiniame prekės dokumente nurodo ilgesnį nemokamo jos remonto terminą nei garantuoja gamintojas. O jei bankrutavo parduotuvė, kurioje pirkta prekė sugedo, tada vartotojui lieka tik kreiptis į teismą, bet jis vargu ar padės.

100 litų už nieką

Prieš trejus metus "Samsung" televizorių už 5100 litų pirkdamas vilnietis Arūnas Šiaudikis nepagailėjo pinigų ir įsigijo namų kino įrangą už 2400 litų. Tačiau kokybišku kino vaizdu ir garsu džiaugėsi neilgai.

Po trejų naudojimo metų pradėjo strigti ir televizorius, ir namų kino įranga. Vyras buvo ramus. Juk pardavėjas užtikrino, kad įsigytai aparatūrai suteikiama penkerių metų garantija. Tačiau nunešęs abi prekes į taisyklą sužinojo, jog garantinis taisymas jam nebepriklauso. A.Šaudikiui buvo paaiškinta, kad garantinį laikotarpį suteikia gamintojas, o jo trukmė priklauso nuo technikos ir gali būti suteikiama penkeriems, trejiems arba dvejiems metams.

"Pasižiūrėjau į garantinio rašto dokumentą, ten buvo parašyta, kad garantija suteikiama penkeriems metams, tačiau neatkreipiau dėmesio į kitus šalia prirašytus skaičius. Sutinku, pats nesužiūrėjau, kas parašyta ant lapo, tad sutikčiau ir susimokėti už remontą. Tačiau labiausiai papiktino "Servicenet" Vilniaus skyriaus darbuotojų elgesys, kurie mane privertė susimokėti 100 litų kone už nieką", – kalbėjo vyras.

Pasak A.Šiaudikio, jam buvo išrašyta 100 litų sąskaita už atliktus darbus, joje buvo nurodyta, kad televizoriaus remontas kainuoja 1900 litų be PVM ir 224 litai už kino centro plokštės keitimą. Tačiau be jokio paaiškinimo, kas konkrečiai bus remontuojama ir už ką vyras turės tiek mokėti.

"Tame rašte buvo nurodyta, kad "gedimas pasitvirtino ir reikalingas remontas". Kai pradėjau klausinėti, už ką turiu mokėti, darbuotoja itin nemandagiu tonu pareiškė, kad jei nepatinka, galiu eiti taisyti vaizdo aparatūros kitur. Ir tik tuomet, kai su žmona pradėjome grasinti Vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir kreipėmės į Kauno skyrių, gavome išsamų prekės gedimo paaiškinimą", – piktinosi vyras.

Kratosi atsakomybės

"Servicenet", kuriai priklauso taisyti A.Šiaudikio įsigytą vaizdo techniką, atsisakė ją remontuoti nemokamai, argumentuodama neva gamintojo skirtu trejų metų garantiniu laikotarpiu. Esą tai, kad pardavėjas suteikė 5 metų garantiją, yra ne taisyklos rūpestis.

"Servicenet" darbuotojas Tomas Eitmanavičius teigė, kad paprastai, apžiūrėjus įrenginį, klientui telefonu pranešama apie nustatytą gedimą ir pasiūloma remonto kaina.

"Galbūt meistras neprisiskambino A.Šiaudikiui, tad išsiuntė automatinį pranešimą, kuriame būna pasiūlyta tik remonto kaina, be išsamaus gedimo paaiškinimo. Kartais patys klientai nelabai domisi, jiems svarbiausia yra remonto kaina ir jei jiems netinka, apsisuka ir išeina", – bandė aiškinti situaciją T.Eitmanavičius.

Pasak jo, pasitaiko nemažai nesusipratimų su klientais dėl garantinio prekių laikotarpio, kai žmonėms pardavėjas pasako, kad buitinės technikos garantinis laikotarpis vienoks, o atėję taisyti sužino, kad jis daug trumpesnis. T.Eitmanavičius pabrėžė, kad garantinį laikotarpį nustato tik gamintojas.

"Mes iš gamintojų gauname garantinius jų produkcijos laikotarpius ir jais vadovaujamės. Pardavėjas garantiniame rašte gali parašyti nors ir 10 metų laikotarpį, bet mums tai neturi įtakos. Vartotojas gali kreiptis į tos buitinės technikos pardavėją ir su juo aiškintis bei prašyti, kad kompensuotų remonto išlaidas", – sakė jis.

Atsakingiausias – pardavėjas

Tačiau teisiniuose aktuose nurodyta, kad už galutinį prekės garantinį laikotarpį atsakingas pardavėjas. Vadinasi, jeigu gamintojas, tarkim, televizoriui numato trejų metų garantiją, o pardavėjas jį prailgina iki penkerių, galioja pastarasis garantinis laikotarpis.

Taisyklos, sudariusios sutartis su pardavėju dėl garantinio prekių taisymo, privalo orientuotis ne į gamintojo, o į pardavėjo nurodytą nemokamo taisymo terminą.

Tai patvirtina ir Vartotojų teisės apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas ryšiams su visuomene Vitas Ūsas.

"Jei garantinio remonto įmonė atsisako šalinti daikto trūkumus, vartotojas turi teisę reikalauti iš pardavėjo sumažinti daikto kainą arba netinkamos kokybės daiktą pakeisti kokybišku. Taip pat gali prašyti atlyginti remonto išlaidas, jei vartotojas daikto trūkumus pašalino pats ar padedamas trečiųjų asmenų, arba apskritai nutraukti pirkimo sutartį ir susigrąžinti pinigus už nekokybišką prekę", – vardijo nukentėjusio vartotojo teises jis.

Neliko pardavėjo – nėra ir garantijos

Bendrovės "Realm Juridical" teisininkė Laura Nomgaudaitė dienraščiui teigė, kad tokiu atveju, kai pardavėjas klientui nurodo neteisingą garantinį laikotarpį, o pati įmonė jau bankrutavusi, žmogui lieka viena išeitis – kreiptis į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuri ir išsiaiškins, ar įmanoma ką nors padaryti, ir prireikus atstovaus jam teisme.

Anot V.Ūso, jei pardavėjas bankrutavo, o jo įsipareigojimų niekas neperėmė, tai pardavėjo garantinių įsipareigojimų garantinio remonto įmonės gali nevykdyti arba juos vykdyti tik iš dalies.

L.Nomgaudaitė taip pat teigė, kad jeigu tos įmonės turtas parduotas, o ji seniai bankrutavo, tai galimybės kompensuoti remontą smarkiai sumažėja ir apskritai jų nėra

L.Nomgaudaitė pabrėžė, kad buitinės technikos parduotuvės privalo pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su taisyklomis, kurios klientams nemokamai remontuos sugedusias prekes jų garantiniu laikotarpiu. Ji pabrėžė, jog pardavėjas su taisykla atskirai turi suderinti kiekvienos prekės garantinius laikotarpius. O tai turi aiškiai atsispindėti pasirašytuose įmonių bendradarbiavimo dokumentuose.


Skundai dėl garantinių įsipareigojimų

Dėl nekokybiškos buitinės technikos Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2010 m. gavo apie 9 proc. visų dėl ne maisto prekių ir paslaugų skundų, iš jų apie ketvirtadalį sudarė dėl netinkamai vykdomų pardavėjo garantinių įsipareigojimų: daikto trūkumai šalinami nepagrįstai ilgą laiką, trūkumai pašalinami nekokybiškai ir tenka taisyti pakartotinai, remonto įmonė nenurodo gedimo arba kokios detalės pakeistos, pardavėjas, kuris suteikė garantiją, bankrutavo ir jo įsipareigojimų niekas neperėmė ir pan.

Pirmadienį startuoja nauja dažų ir dažymo įrankių parduotuvė: eparduotuve.tikkurila.lt

Pirmadienį startuoja nauja dažų ir dažymo įrankių parduotuvė: eparduotuve.tikkurila.lt

Gegužės 18d.

Puiki naujiena – nuo šiol dažus ir dažymo įrankius galite įsigyti tiesiai iš gamintojų atstovo internetu net neišėję iš namų! Taupykite savo laiką – pirkite oficialioje el. parduotuvėje. Jūsų patogumui:


Vyriausybės plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams

Vyriausybės plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams

Gegužės 10d.

Vyriausybės trečiadienį patvirtintame ekonomikos skatinimo plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams. Šiame plane 1,2 mln. eurų numatyta skirti Palangos kurhauzo medinės dalies atstatymui ir pritaikymui kultūrinei veiklai, 987 tūkst. eurų – Plungės...


Vilniaus fontanuose – modernios dezinfekcinės sistemos

Vilniaus fontanuose – modernios dezinfekcinės sistemos

Gegužės 8d.

Pradėję veikti sostinės fontanai į miestą įneša dar daugiau gyvybės. Pasak fontanų projektus įgyvendinančios ir prižiūrinčios įmones “Poolservice.LT” direktoriaus Mantvydo Šakalio, visi Vilniaus fontanai yra saugūs, nes turi modernias automatines arba rankines dezinfekcijos sistemas.


Istorinis kvartalas prie Lukiškių a. – savivaldybės sprendimas paskatino rasti kokybiškesnės architektūros kontūrus

Istorinis kvartalas prie Lukiškių a. – savivaldybės sprendimas paskatino rasti kokybiškesnės architektūros kontūrus

Gegužės 8d.

Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus miesto Vyriausiojo architekto skyriaus pritarimo. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do...


Praėjusį šimtmetį pakloti vamzdynai Naujamiestyje bus pakeisti naujai

Praėjusį šimtmetį pakloti vamzdynai Naujamiestyje bus pakeisti naujai

Gegužės 8d.

Užbaigus šildymo sezoną, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tęsia vieną didžiausio masto vamzdynų rekonstrukciją Naujamiestyje. Siekiant sumažinti šilumos tiekimo tinklų avaringumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą šio projekto metu bus pakeista apie 2 km šilumos...


Kauniečiams – dar viena galimybė atnaujinti kiemus palankiomis sąlygomis

Kauniečiams – dar viena galimybė atnaujinti kiemus palankiomis sąlygomis

Gegužės 7d.

Kauno daugiabučių gyventojus vis dažniau suvienija bendras siekis gyventi gražioje bei tvarkingoje aplinkoje. Prie šio noro prisideda ir trečius metus skaičiuojanti kiemų atnaujinimo programa „Svajonių kiemas“. Nuo jos pradžios pasirašyta daugiau kaip 150 sutarčių, todėl pasiteisinusi...


Vilniaus savivaldybė finansuos daugiabučių renovacijos administravimą

Vilniaus savivaldybė finansuos daugiabučių renovacijos administravimą

Gegužės 6d.

Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.


Atliekų aikštelių įrengimo darbai tęsiasi – iki 2022 Vilniuje jų atsiras dar beveik 500

Atliekų aikštelių įrengimo darbai tęsiasi – iki 2022 Vilniuje jų atsiras dar beveik 500

Gegužės 6d.

Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado...


Pėstieji ir dviratininkai keliaus saugiau – Zuikių g. Vilniuje atsiras požeminė perėja

Pėstieji ir dviratininkai keliaus saugiau – Zuikių g. Vilniuje atsiras požeminė perėja

Gegužės 6d.

Aukštųjų ir Žemųjų Panerių gyventojai keliaus saugiau – rudenį bus pradėtos tunelio Zuikių gatvėje statybos. Šiandien miesto Taryba pritarė požeminės pėsčiųjų ir dviratininkų perėjos įgyvendinimui.


Sostinėje bus moderniai rekonstruotas Mykolo Biržiškos gimnazijos sporto aikštynas

Sostinėje bus moderniai rekonstruotas Mykolo Biržiškos gimnazijos sporto aikštynas

Gegužės 6d.

Šiandien sostinės Taryba pritarė Mykolo Biržiškos gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimui. Prie gimnazijos planuojama įrengti pilnų matmenų 65×108 metrų dydžio dirbtinės dangos futbolo aikštę, kurioje sportuotų beveik 800 mokyklos moksleivių, o vilniečiai turės dar vieną erdvę aktyviam...


Šnipiškėse nutiesti nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai

Šnipiškėse nutiesti nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai

Balandžio 30d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės Šnipiškių pietinėje dalyje užbaigė naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbus. Įgyvendinus šį infrastruktūros plėtros projektą nutiesti beveik 5 km naujų tinklų ir daugiau nei 1000 gyventojų galės naudotis...


Pasitarkime: viešoji erdvė, esanti kvartale tarp Mortos ir T. Ševčenkos gatvių

Pasitarkime: viešoji erdvė, esanti kvartale tarp Mortos ir T. Ševčenkos gatvių

Balandžio 30d.

Šiandien 17:30 val. nuotolinės vaizdo transliacijos būdu vyks Viešosios erdvės, esančios kvartale tarp Mortos ir T. Ševčenkos gatvių, projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas.


Individualaus namo dažymo sprendimai

Individualaus namo dažymo sprendimai

Balandžio 14d.

Kaip tinkamai prižiūrėti namo išorę, kokius gaminius pasirinkti, kurie užtikrintų ne tik norimą estetinį vaizdą, bet ir pailgintų eksploatacijos laikotarpį. Suomių kompanija „Tikkurila“ turi sukaupusi didžiulę šios srities patirtį. Atšiaurus Suomijos klimatas verčia ją nuolat...


Medinių fasadų dažai - faktais patvirtintas ilgaamžiškumas

Medinių fasadų dažai - faktais patvirtintas ilgaamžiškumas

Balandžio 7d.

Medinis fasadas ar tvora – nuo seno Šiaurės šalyse ir pas mus labai mėgstami būsto eksterjero elementai, suteikiantys namui ir aplinkai klasikinę išvaizdą. Tačiau norint, kad mediniai paviršiai ilgai tarnautų ir džiugintų akį, juos reikia tinkamai prižiūrėti.


Naujas Neries krantinės tvarkymo etapas: atėjo laikas atnaujinti šlaitus ir terasas

Naujas Neries krantinės tvarkymo etapas: atėjo laikas atnaujinti šlaitus ir terasas

Kovo 10d.

Vilnius tęsia Neries krantinės atnaujinimo darbus: prieš kelerius metus atnaujinus žemutinę krantinės dalį, vyksta ir šlaitų bei viršutinės krantinės terasos bei viešųjų erdvių šalia upės tvarkymo darbai.


Šį pavasarį Vilniuje sodinama daugiau kaip 1000 medžių

Šį pavasarį Vilniuje sodinama daugiau kaip 1000 medžių

Kovo 10d.

Dar daugiau žalumos sostinėje – miesto savivaldybė pradėjo pirmuosius medžių sodinimo darbus, vien per šį pavasarį žalią Vilnių praturtins dar 1000 naujų medžių sodinukų ir 3,6 tūkst. krūmų. Per šią ir kitą savaitę Naujamiestyje bus pasodinta daugiau kaip 70 liepų, vėliau darbai persikels...

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.