Spalio 20d. Sekmadienis

Tirpstančios buitinės technikos garantijos

Birželio 17d.

Neretai pasitaiko atvejų, kai pardavėjas garantiniame prekės dokumente nurodo ilgesnį nemokamo jos remonto terminą nei garantuoja gamintojas. O jei bankrutavo parduotuvė, kurioje pirkta prekė sugedo, tada vartotojui lieka tik kreiptis į teismą, bet jis vargu ar padės.

100 litų už nieką

Prieš trejus metus "Samsung" televizorių už 5100 litų pirkdamas vilnietis Arūnas Šiaudikis nepagailėjo pinigų ir įsigijo namų kino įrangą už 2400 litų. Tačiau kokybišku kino vaizdu ir garsu džiaugėsi neilgai.

Po trejų naudojimo metų pradėjo strigti ir televizorius, ir namų kino įranga. Vyras buvo ramus. Juk pardavėjas užtikrino, kad įsigytai aparatūrai suteikiama penkerių metų garantija. Tačiau nunešęs abi prekes į taisyklą sužinojo, jog garantinis taisymas jam nebepriklauso. A.Šaudikiui buvo paaiškinta, kad garantinį laikotarpį suteikia gamintojas, o jo trukmė priklauso nuo technikos ir gali būti suteikiama penkeriems, trejiems arba dvejiems metams.

"Pasižiūrėjau į garantinio rašto dokumentą, ten buvo parašyta, kad garantija suteikiama penkeriems metams, tačiau neatkreipiau dėmesio į kitus šalia prirašytus skaičius. Sutinku, pats nesužiūrėjau, kas parašyta ant lapo, tad sutikčiau ir susimokėti už remontą. Tačiau labiausiai papiktino "Servicenet" Vilniaus skyriaus darbuotojų elgesys, kurie mane privertė susimokėti 100 litų kone už nieką", – kalbėjo vyras.

Pasak A.Šiaudikio, jam buvo išrašyta 100 litų sąskaita už atliktus darbus, joje buvo nurodyta, kad televizoriaus remontas kainuoja 1900 litų be PVM ir 224 litai už kino centro plokštės keitimą. Tačiau be jokio paaiškinimo, kas konkrečiai bus remontuojama ir už ką vyras turės tiek mokėti.

"Tame rašte buvo nurodyta, kad "gedimas pasitvirtino ir reikalingas remontas". Kai pradėjau klausinėti, už ką turiu mokėti, darbuotoja itin nemandagiu tonu pareiškė, kad jei nepatinka, galiu eiti taisyti vaizdo aparatūros kitur. Ir tik tuomet, kai su žmona pradėjome grasinti Vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir kreipėmės į Kauno skyrių, gavome išsamų prekės gedimo paaiškinimą", – piktinosi vyras.

Kratosi atsakomybės

"Servicenet", kuriai priklauso taisyti A.Šiaudikio įsigytą vaizdo techniką, atsisakė ją remontuoti nemokamai, argumentuodama neva gamintojo skirtu trejų metų garantiniu laikotarpiu. Esą tai, kad pardavėjas suteikė 5 metų garantiją, yra ne taisyklos rūpestis.

"Servicenet" darbuotojas Tomas Eitmanavičius teigė, kad paprastai, apžiūrėjus įrenginį, klientui telefonu pranešama apie nustatytą gedimą ir pasiūloma remonto kaina.

"Galbūt meistras neprisiskambino A.Šiaudikiui, tad išsiuntė automatinį pranešimą, kuriame būna pasiūlyta tik remonto kaina, be išsamaus gedimo paaiškinimo. Kartais patys klientai nelabai domisi, jiems svarbiausia yra remonto kaina ir jei jiems netinka, apsisuka ir išeina", – bandė aiškinti situaciją T.Eitmanavičius.

Pasak jo, pasitaiko nemažai nesusipratimų su klientais dėl garantinio prekių laikotarpio, kai žmonėms pardavėjas pasako, kad buitinės technikos garantinis laikotarpis vienoks, o atėję taisyti sužino, kad jis daug trumpesnis. T.Eitmanavičius pabrėžė, kad garantinį laikotarpį nustato tik gamintojas.

"Mes iš gamintojų gauname garantinius jų produkcijos laikotarpius ir jais vadovaujamės. Pardavėjas garantiniame rašte gali parašyti nors ir 10 metų laikotarpį, bet mums tai neturi įtakos. Vartotojas gali kreiptis į tos buitinės technikos pardavėją ir su juo aiškintis bei prašyti, kad kompensuotų remonto išlaidas", – sakė jis.

Atsakingiausias – pardavėjas

Tačiau teisiniuose aktuose nurodyta, kad už galutinį prekės garantinį laikotarpį atsakingas pardavėjas. Vadinasi, jeigu gamintojas, tarkim, televizoriui numato trejų metų garantiją, o pardavėjas jį prailgina iki penkerių, galioja pastarasis garantinis laikotarpis.

Taisyklos, sudariusios sutartis su pardavėju dėl garantinio prekių taisymo, privalo orientuotis ne į gamintojo, o į pardavėjo nurodytą nemokamo taisymo terminą.

Tai patvirtina ir Vartotojų teisės apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas ryšiams su visuomene Vitas Ūsas.

"Jei garantinio remonto įmonė atsisako šalinti daikto trūkumus, vartotojas turi teisę reikalauti iš pardavėjo sumažinti daikto kainą arba netinkamos kokybės daiktą pakeisti kokybišku. Taip pat gali prašyti atlyginti remonto išlaidas, jei vartotojas daikto trūkumus pašalino pats ar padedamas trečiųjų asmenų, arba apskritai nutraukti pirkimo sutartį ir susigrąžinti pinigus už nekokybišką prekę", – vardijo nukentėjusio vartotojo teises jis.

Neliko pardavėjo – nėra ir garantijos

Bendrovės "Realm Juridical" teisininkė Laura Nomgaudaitė dienraščiui teigė, kad tokiu atveju, kai pardavėjas klientui nurodo neteisingą garantinį laikotarpį, o pati įmonė jau bankrutavusi, žmogui lieka viena išeitis – kreiptis į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuri ir išsiaiškins, ar įmanoma ką nors padaryti, ir prireikus atstovaus jam teisme.

Anot V.Ūso, jei pardavėjas bankrutavo, o jo įsipareigojimų niekas neperėmė, tai pardavėjo garantinių įsipareigojimų garantinio remonto įmonės gali nevykdyti arba juos vykdyti tik iš dalies.

L.Nomgaudaitė taip pat teigė, kad jeigu tos įmonės turtas parduotas, o ji seniai bankrutavo, tai galimybės kompensuoti remontą smarkiai sumažėja ir apskritai jų nėra

L.Nomgaudaitė pabrėžė, kad buitinės technikos parduotuvės privalo pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su taisyklomis, kurios klientams nemokamai remontuos sugedusias prekes jų garantiniu laikotarpiu. Ji pabrėžė, jog pardavėjas su taisykla atskirai turi suderinti kiekvienos prekės garantinius laikotarpius. O tai turi aiškiai atsispindėti pasirašytuose įmonių bendradarbiavimo dokumentuose.


Skundai dėl garantinių įsipareigojimų

Dėl nekokybiškos buitinės technikos Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2010 m. gavo apie 9 proc. visų dėl ne maisto prekių ir paslaugų skundų, iš jų apie ketvirtadalį sudarė dėl netinkamai vykdomų pardavėjo garantinių įsipareigojimų: daikto trūkumai šalinami nepagrįstai ilgą laiką, trūkumai pašalinami nekokybiškai ir tenka taisyti pakartotinai, remonto įmonė nenurodo gedimo arba kokios detalės pakeistos, pardavėjas, kuris suteikė garantiją, bankrutavo ir jo įsipareigojimų niekas neperėmė ir pan.

Faneruotų durų restauravimo paslaugos

Faneruotų durų restauravimo paslaugos

Spalio 2d.

Kai namuose ateina laikas keisti duris turime du pasirinkimus, pirkti naujas arba restauruoti senas.


Ar būstas, kuriame gyvenate, gali gydyti?

Ar būstas, kuriame gyvenate, gali gydyti?

Spalio 1d.

Kasmet vis daugiau žmonių skundžiasi ilgalaikio streso pasekmėmis: emociniai sutrikimai, lėtinis nuovargis, nuolatinė įtampa, depresija ir perdegimas – Pasaulio sveikatos organizacija jau paskelbusi šiuos sutrikimus XXI a. epidemija. Psichologai sako, kad tam, kaip jaučiamės, didelės įtakos...


Sostinės mažiesiems – 50 naujų vaikų žaidimo aikštelių

Sostinės mažiesiems – 50 naujų vaikų žaidimo aikštelių

Rugpjūčio 14d.

Šiemet sostinės savivaldybė planuoja įrengti iš viso 50 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Naujomis net 25 vaikų žaidimo aikštelėmis jau džiaugiasi Antakalnio, Verkių, Lazdynų, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Naujamiesčio, Karoliniškių rajonų mažieji vilniečiai, o iki metų pabaigos...


Sostinėje – rekordinis ugdymo įstaigų atnaujinimas

Sostinėje – rekordinis ugdymo įstaigų atnaujinimas

Rugpjūčio 13d.

Atsinaujinusios sostinės mokyklos bus patogesnės ir šiltesnės – šiemet sostinės savivaldybė atnaujins ir suremontuos 252 mokyklas ir darželius visame mieste.. Ugdymo įstaigų atnaujinimui ir statybai savivaldybė skyrė daugiau nei 16 mln. eurų.


Sostinė pradeda  T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų rekonstrukciją

Sostinė pradeda T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų rekonstrukciją

Rugpjūčio 12d.

Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus...


Kauniečiai ėmėsi veiksmų: seną sovietinio daugiabučio kiemą pavertė jaukia erdve

Kauniečiai ėmėsi veiksmų: seną sovietinio daugiabučio kiemą pavertė jaukia erdve

Rugpjūčio 8d.

Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir...


Prie Balžio ežero atsiras ir neįgaliesiems pritaikytas paplūdimys

Prie Balžio ežero atsiras ir neįgaliesiems pritaikytas paplūdimys

Rugpjūčio 7d.

Viena populiariausių vasaros poilsio ir pramogų vietų – Balžio ežeras – jau kitąmet vilniečius ir miesto svečius pasitiks atsinaujinęs. Šiuo metu savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ projektuoja naują paplūdimį, kuris bus pritaikytas ir neįgaliųjų poilsiui bei patogumui....


Vilniečiai kviečiami siūlyti idėjas – kaip atnaujinti Vilniaus stoties prieigas

Vilniečiai kviečiami siūlyti idėjas – kaip atnaujinti Vilniaus stoties prieigas

Rugpjūčio 5d.

Sostinės savivaldybė rugpjūčio 6 d. kviečia vilniečius į viešą aptarimą – kaip rekonstruoti Vilniaus geležinkelio stoties aikštę ir jos prieigas nuo Stoties iki Drujos gatvės. Bendruomenė kviečiama aktyviai įsitraukti dar pirminiame etape ir drauge su savivaldybės ir jos įmonės...


Nušvito Savanorių prospektas sostinėje – įrengtas naujas modernus LED apšvietimas

Nušvito Savanorių prospektas sostinėje – įrengtas naujas modernus LED apšvietimas

Rugpjūčio 2d.

Nušviestas per tris seniūnijas – Naujamiestį, Panerius ir Vilkpėdę – besidriekiantis Savanorių prospektas: įrengtas naujas, modernus, nuotoliniu būdu valdomas apšvietimas. Savivaldybės įmonė „Vilniaus apšvietimas“ beveik 2 km ilgio Savanorių pr. atkarpose nuo Laisvės pr....


Pašilaičiuose sparčiai statoma mokykla – kitąmet Vilniuje iškils 3 naujos mokyklos

Pašilaičiuose sparčiai statoma mokykla – kitąmet Vilniuje iškils 3 naujos mokyklos

Liepos 31d.

Vilnius auga – kartu auga ir naujos mokyklos sostinėje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Vytautas Mitalas šiandien apsilankė Gabijos gimnazijos priestato statybvietėje. Naujojoje mokykloje jau kitąmet bus pakviesta mokytis apie 1000-is moksleivių. Susitikimo metu sostinės...


Naujas socialinis daugiabutis netrukus sulauks gyventojų

Naujas socialinis daugiabutis netrukus sulauks gyventojų

Liepos 31d.

Klaipėdoje, Irklų g. 1, iškilusiame naujame socialiniame daugiabutyje planuojamos įkurtuvės. Jau netrukus naujuose butuose apsigyvens socialinio būsto laukę klaipėdiečiai. Savivaldybės Socialinio būsto skyrius yra parengęs visų numatomų apgyvendinti asmenų sąrašus. 36-iuose butuose įsikurs tiek...


Atnaujintas J. Miltinio gimnazijos stadionas

Atnaujintas J. Miltinio gimnazijos stadionas

Liepos 31d.

Nauja universalia dirbtinės dangos sporto aikštele rudenį jau galės naudotis J. Miltinio gimnazija. 20x40 m stadiono įrengimu pasirūpino Panevėžio miesto savivaldybė su Kūno kultūros ir sporto departamentu.


Atnaujinama I. Šimulionio gatvė Karoliniškėse – bus patogi ir dviratininkams

Atnaujinama I. Šimulionio gatvė Karoliniškėse – bus patogi ir dviratininkams

Liepos 30d.

Vilniuje pradėta remontuoti beveik kilometro ilgio Igno Šimulionio gatvė. Iki vasaros pabaigos šioje atkarpoje bus paklota nauja asfalto danga, atnaujintas ženklinimas, abejose gatvės pusėse nusidrieks bene dvigubai platesnės – 2 metrų pločio dviračių juostos. I. Šimulionio gatvės remontui...


Laukimas baigėsi: prasideda Soboro fasado atnaujinimas

Laukimas baigėsi: prasideda Soboro fasado atnaujinimas

Liepos 30d.

Vienas ryškiausių Kauno centre esančių architektūros akcentų – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia – netrukus pasimatuos naują rūbą. Pradėti fasado atnaujinimo darbai papildė į pabaigą judančią stogo rekonstrukciją. Soboro fasado tvarkymo darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros.


Teismas priteisė savivaldybės naudai 10,3 mln. eurų iš akcinės bendrovės „City service”

Teismas priteisė savivaldybės naudai 10,3 mln. eurų iš akcinės bendrovės „City service”

Liepos 26d.

Vilniaus miesto apygardos teismas išnagrinėjo bylą, kurioje buvo siekiama įrodyti viešojo intereso pažeidimą – kad AB „City service” padarė daugiau nei 20 mln. eur nuostolį Vilniaus miestui, įgyvendindama sostinės lopšelių, darželių ir mokyklų šilumos ūkio priežiūrą. Šią...


Dar daugiau Vilniaus žiedinių sankryžų – su aiškesniu ženklinimu

Dar daugiau Vilniaus žiedinių sankryžų – su aiškesniu ženklinimu

Liepos 26d.

Dar daugiau Vilniaus žiedinių sankryžų bus atnaujintas ženklinimas – rugpjūčio pradžioje aiškesnis eismo organizavimas bus įvestas Savanorių, Laisvės prospektų, Geležinio Vilko ir Tūkstantmečio gatvių žiedinėse sankryžose, kurioje vairuotojus pasitiks specialūs informaciniai skydai,...

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre