Anza

Ką būtina žinoti statant iš akytojo betono blokelių

akyto betono blokeliai

Kaip kinta blokelių gniuždomasis stipris, kai statoma drėgnuoju metų laiku,  arba esant artimai 0 °C temperatūrai?

Drėgmė į statybines konstrukcijas patenka tiek pastato statybos, tiek jo eksploatavimo metu. Tam tikras drėgmės kiekis (akytajame betone iki 30–35 %) išlieka statybinėje medžiagoje net po gamybos proceso (technologinė drėgmė). Dėl šios priežasties pastato eksploatacijos pradžioje jame yra gerokai daugiau drėgmės. Tačiau tokie drėgmės kiekiai nekeičia blokelių gniuždomojo stiprio. Žinoma, statant šaltuoju metų laiku, labai įmirkusios ir laiku nuo drėgmės neapsaugotos sienos dėl šalčio ciklų poveikių gali prarasti dalį savo ypatybių, bet sertifikuoti „Aeroc“ prekių ženklo gaminiai atitinka nuo F25 iki F50 atsparumo šalčiui klases.

Kokių reikia statybos sąlygų, statant namą iš akytojo betono blokelių?

Patartina apsaugoti statomas sienas nuo kritulių jas papildomai uždengiant polietilenine plėvele. Normaliomis eksploatacijos sąlygomis akytojo betono konstrukcijose drėgmės kiekis iki pastovaus beveik išsilygina per pirmąjį šildymo sezoną ir dažniausiai, atsižvelgiant į svorį, išlieka 4–6 %. Statybų metu drėgmė idealiai pašalinama tada, kai siena atvira difuzijai iš abiejų pusių. Drėgmė geriau pereina iš šiltos aplinkos į šaltesnę, todėl statant sienas iš „Aeroc“ medžiagų labai svarbu, kad jų išorinė apdaila būtų užtektinai laidi drėgmei (pvz., mineralinis tinkas).  Taip pat svarbu, kad vidinio paviršiaus apdaila būtų laidi vandens garams, nes tai užtikrina, kad bus palaikomas geras patalpų mikroklimatas.

Visoms akytojo betono  konstrukcijoms galioja tas pats principas – konstrukcijoje  esanti ar į ja patenkanti drėgmė visą laiką turi garuoti, kad sienos galėtų džiūti bent jau iš vienos pusės.

Akytojo betono blokelių horizontalioms siūlėms užtaisyti naudojamas „Aeroc” klijų mišinys.

Ar reikia šiuo mišiniu jungti vertikaliai  pjaustytas blokelių dalis, kai mūrijami pastato kampai, erkeriai ir pan. dalys?

Aeroc“ klijai naudojami akytojo betono blokeliams jungti horizontaliai, tačiau jais nereikia tepti vertikalių mūro siūlių. Tam viename blokelio gale yra specialūs vertikalūs grioveliai, kurie užpildomi tais pačiais klijais arba mažo plėtimosi poliuretaninėmis montavimo putomis. Jei blokelis sutrumpintas ir kartu buvo nupjauti grioveliai, tai viename blokelio gale pjūklu ar freza reikia įpjauti tokius pačius griovelius ir juos užpildyti klijais arba putomis nesvarbu kurią sienos vietą, kampinę ar ne, reikėtų mūryti.

Ką reikia žinoti apie į akytojo betono sieną montuojamus tvirtinimo elementus?

Dujų silikatas yra sąlyginai mažo tankio medžiaga, kuriai reikia specialių tvirtinimo elementų. Būtina atsiminti, kad prie akytojo betono pagrindo jokiu būdu negalima tvirtinti elementų kalamaisiais įrankiais. Pasirinkus tinkamus tvirtinimo sistemos kaiščius svarbu pasirinkti ir reikiamus įsukamus varžtus. Jie turėtų būti su stora metaline šerdimi ir plonu sriegiu, kad šis galėtų užtektinai išplėsti kaištį.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu