Rugsėjo 25d. Šeštadienis

Fasadų šiltinimas polistirolu, akmens vata

Rugsėjo 7d.
Fasadų šiltinimas polistirolu, akmens vata

Pastolių statymas

Prieš atliekant fasado šiltinimo darbus, yra statomi pastoliai. Pastoliai yra statomi ant tvirto pagrindo. Po pastolių kojomis turi būti padėtos 5cm storio lentos. Pastoliai statomi ir tvirtinami pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas. Pastoliai tvirtinami prie sienos. Nuo sienos pastoliai atitraukiami tiek, kad netrukdytų, užbaigus fasado apšiltinimo darbus, įrengti lietvamzdžius ir kitas konstrukcijas. Pastatytus pastolius būtina įžeminti.

Pagrindo paruošimas

Pagrindas turi būti tvirtas, švarus ir lygus. Nuo jo būtina nuvalyti dulkes, riebalus, statybinio skiedinio likučius, pelėsius ir kitus nešvarumus. Leistinas pagrindo nelygumas – iki 10mm tikrinant 2m gulsčiuku. Didesnius nelygumus būtina išlyginti kalkių cemento skiediniu, arba keičiant polistirolo (akmens vatos) plokščių storius. Visus darbus, kurie padidina pagrindo drėgnumą, būtina atlikti bent prieš 72 valandas iki šiltinimo medžiagos klijavimo pradžios.

Pagrindo gruntavimas

Paruoštus klijavimui, bet stipriai drėgmę įgeriančius paviršius būtina gruntuoti specialiu gruntu. Gruntavimas sustiprina paviršių, sumažina jo įgeriamumą bei pagerina sukibimą su klijavimo skiediniu. Stipriai įgeriančius paviršius būtina gruntuoti giluminiu gruntu. Neįgeriantys paviršiai gruntuojami specialiu gruntu su kvarciniu smėliu arba gruntiniais dažais. Silikatinių plytų mūro, keramzitbetonio ir betono gruntuoti nereikia.

Po gruntavimo šiltinimo plokštes galima klijuoti ne anksčiau kaip po 4 valandų.

Cokolio profilių tvirtinimas

Cokolio profilis naudojamas kaip vientisa ir lygi atrama pradedant klijuoti izoliacines plokštes. Turi briaunelę lietui nutekėti, kad vanduo nepatektų ant cokolio.

Prie pagrindo tvirtinamas kaiščiais, tvirtinimo vietose nelygumai išlyginami tarpinėmis plokštelėmis. Profiliai tarpusavyje sujungiami cokolio profilio jungtimis.

Cokolio profilio plotis parenkamas pagal apšiltinimo medžiagos storį.

Izoliacinių plokščių klijavimas

Šilumą izoliuojančios plokštės prie pagrindo klijuojamos klijais, atspariais šalčiui ir drėgmei. Klijuojant izoliacinių plokščių lameles iš mineralinės vatos, klijavimo skiedinio sluoksnis dantyta mentele užtepamas ant viso plokštės paviršiaus. Klijuojant izoliacines plokštes iš polistirolo, klijavimo skiedinys tepamas palei plokštės kraštus ir į vidurį dedami 2-4 klijavimo skiedinio gumulai.

Klijavimo būdas parenkamas atsižvelgiant į pagrindo lygumą, naudojamą apšiltinimo sistemą ir darbo sąlygas.

Šilumą izoliuojančios plokštės klijuojamos visuomet nuo apačios į viršų, skiriant ypatingą dėmesį kraštų priklijavimui. Klijai neturi patekti į plokščių sandūras.

Užtepus klijus ant plokštės, ją pridėjus prie sienos į reikiamą vietą, tvirtai priglausti prie anksčiau priklijuotos plokštės ir, švelniai stuksenant visą plokštę, ją išlyginti.

Pjaustant šilumą izoliuojančias plokštes, reikia atsižvelgti į tai, kaip jos bus klijuojamos – svarbu, kad plokštės nebūtų sujungtos vertikalia linija.

Plokštėms pjaustyti naudojami stalių pjūkleliai arba specialūs peiliai.

Lyginimui naudoti tinkavimo liniuotę, gulsčiuką.

Klijuojant pirmąją plokščių eilę ant cokolio profilio lystelės, būtina prižiūrėti, kad šilumą izoliuojančios plokštės gerai prisispaustų prie priekinio užlenkto lystelės krašto. Jokiu būdu neturi atsirasti tarpo, t.y. cokolio profilis neturi būti išsikišęs dėl per plono klijų sluoksnio. Klijai neturi patekti ant cokolio profilio.

Antra plokščių eilė klijuojama tik pilnai užbaigus klijuoti pirmąją ir t.t.

Klijuojama taip, kad atskirose eilėse šilumą izoliuojančios plokštės persislinktų ne mažiau 10cm.

Ties fasado kampais plokštės jungiamos taip, kaip apdailinių plytų mūras. Taip jungiamos ties vidiniais ir ties išoriniais kampais. Plokščių negalima jungti ties langų, durų fasado kiaurymių ir nišų kampais, šios vietos turi būti uždengtos ištisai, užleidžiant mažiausiai 10cm už plyšio.

Klijuojant polistirolo izoliacines plokštes, virš langų ir durų dėl priešgaisrinės saugos yra klijuojama akmens vata.

Taikant šiltinimo polistirolu sistemą, yra naudojamas tam tikrą laiką brandinimo kameroje išlaikytas polistirolas. Tokio polistirolo plokštės būna kietesnės, mažiau deformuojasi jas tvirtinant,  iš jų būna pasišalinę toksinai. Paviršius, kuriuos numatyta apdailinti plytelėmis, rekomenduojama apklijuoti ekstrudiniu putų polistirenu.

Kai klijavimo skiedinys sukietėja (praėjus ne mažiau 24 valandoms po klijavimo), izoliacinių plokščių paviršius išlyginamas šlifuojant ir nuvalomas.

Jei visgi atsirado tarpai tarp plokščių, tai juos būtina užtaisyti ta pačia izoliacine medžiaga arba poliuretaninėmis montavimo putomis.

Siūlių negalima užtaisinėti klijavimo arba glaistymo skiediniais.

Plokščių tvirtinimas smeigėmis

Klijavimo skiediniui sukietėjus (praėjus ne mažiau 72 valandoms po klijavimo), priklijuotos izoliacinės plokštės papildomai tvirtinamos smeigėmis. Rekomenduojama ne mažiau 4-ių smeigių į 1m².

Smeigių rūšis ir ilgis parenkamas pagal sienos bei izoliacinės plokštės medžiagą. Į silikatinių plytų mūrą, betoną ir keramzitbetonį  įkalamos smeigės su metaline vinimi. Akmens vatos lamelėms tvirtinti naudojamos 140mm pločio smeigių kepurėlės. Mechaniniam sistemų tvirtinimui, kai suminis izoliuojančių plokščių, armavimo ir apdailos sluoksnio svoris viršija 10kg/m2, galima naudoti smeiges tik su metalinėmis vinimis.

Būtina patikrinti, ar įkaltos bei prisuktos smeigės laikosi tvirtai. Įkalus smeigių galvutės turi susilyginti su šiltinimo plokščių paviršiumi. Smeigių per giliai neįgilinti.

Armavimas

Pirmiausiai armuojami kampai, po to visa plokštuma.

Ant priklijuotos vatos dantyta mentele užtepamas armavimo skiedinys, klojamas plastikinis kampainis ir lygia mentelės kraštine įplukdomas į skiedinį. Skiedinio perteklius nuimamas.

Apšiltinimo vietas, kuriose galima įtempimų koncentracija, pvz., angokraščių ir sąramų sankirta, būtina papildomai sustiprinti mažiausiai 300x200mm dydžio tinklelio atraižomis, klijuojant jas įstrižai kampuose.

Angokraščiai armuojami pirmajame sluoksnyje klojant kampainį su armavimo tinkleliu. Klojant ant viršaus tinklelis užleidžiamas iki briaunos. Viršutiniai angokraščiai  armuojami klojant kampainį su atbraila vandeniui nulašėti. Išilgai kampainiai sujungiami plastiko kampainį glaudžiant vieną prie kito, o tinklelį užleidžiant ne mažiau 100mm vieną ant kito. Išsiplečianti sandarinimo juostelė 10x15mm naudojama po skardinėmis palangėmis. Prieš armuojant įspaudžiama į tarpą tarp šilumą izoliuojančios plokštės ir skardos.

Šilumą izoliuojančių plokščių paviršiaus armavimui naudojamas armavimo ir glaistymo skiedinys su stiklo plaušu bei stiklo audinio armavimo tinklelis.

Armavimo sluoksnis klojamas mechanizuotai, armavimo skiedinį užpurškiant ir vienodai išlyginant 8-12mm šukomis ant izoliacinių plokščių paviršiaus, į paskleistą skiedinį įplukdant armavimo tinklelį.

Tinklelis sujungiamas plokštumoje, atskiras vertikalias tinklelio juostas užleidžiant 10cm viena ant kitos (ant tinklelio paženklinta tam tikros spalvos linija). Armavimo sluoksnis klojamas ant cokolio profilio priekinės briaunos latako ir po to, kai skiedinys sukietėja, nupjaunamas mentele. Kampuose tinklelis dedamas iki plastikinio kampainio. Po to, papildomai užtepant arba nuimant perteklių, paviršius užglaistomas tuo pačiu armavimo skiediniu. Taip sukuriamas besiūlis ir lygus paviršius. Visas šis procesas atliekamas vienu etapu. Tinklelis turi būti patalpintas išoriniame armavimo sluoksnio trečdalyje, tačiau jis neturi būti matomas.

Visas armuotas paviršius laikomas teisingai įrengtu ir patikimai sutvirtintu tik tuo atveju, jei tinklelį įplukdant ir užglaistant neatsiranda suklostytų, persislinkusių, deformuotų vietų arba jo gijų pažeidimų, ir tinklelis visame plokštumos paviršiuje tolygiai paskirstytas ir ištemtas.

Jei išdžiūvusį sluoksnį reikia papildomai glaistyti armavimo skiediniu – būtina papildomai armuoti tinkleliu.

Tie paviršiai, kurie bus apklijuoti plytelėmis, turi būti armuoti sustiprintu stiklo pluošto tinkleliu, armavimo sluoksnį papildomai tvirtinant smeigėmis su metaline vinimi.

Gruntavimas prieš atliekant apdailos darbus

Prieš galutinę fasado apdailą paviršius gruntuojamas gruntiniais dažais arba impregnavimo gruntais.

Apdailos darbai

Fasado apdailos sluoksniui naudojamos lauko darbams skirtos dekoratyvinio tinko rūšys. Darbai atliekami pagal dekoratyvinio tinkavimo technologiją.

Polistirolu apšiltintą paviršių galima apdailinti plytelėmis. Nerekomenduojama apklijuoti plytelėmis mineraline vata apšiltintą fasadą, kadangi vata pasižymi geru garų pralaidumu, tuo tarpu plytelės praktiškai garų nepraleidžia ir todėl užkerta kelią vandens garams laisvai pasišalinti. Rezultatas – atšokęs armavimo sluoksnis su plytelėmis, arba atšokusios plytelės.

Šildymo sezonas Vilniuje artėja, namų administratoriai neparuošę daugiau nei pusės miesto pastatų

Šildymo sezonas Vilniuje artėja, namų administratoriai neparuošę daugiau nei pusės miesto pastatų

Rugsėjo 20d.

Didžiausias Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) baigė hidraulinius bandymus – bendrovė patikrino beveik 750 km po Vilniumi išsiraizgiusių vamzdynų stiprumą bei sandarumą. Šildymui turi būti tinkamai paruoštos ir namų vidaus šildymo...


Šiauliai: informacija dėl šildymo sezono pradžios

Šiauliai: informacija dėl šildymo sezono pradžios

Rugsėjo 20d.

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo naujos redakcijos 13 straipsniu - Šilumos tiekimo sezoniškumas - šilumos vartotojai turi teisę:


Kviečiame pasinaudoti galimybe nemokamai ir saugiai pašalinti asbesto turinčių gaminių atliekas

Kviečiame pasinaudoti galimybe nemokamai ir saugiai pašalinti asbesto turinčių gaminių atliekas

Rugsėjo 20d.

Primename, kad nuo 2021 m. rugsėjo mėn. atnaujinta asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimo paslauga. Kviečiame individualių namų gyventojus bei visuomeninės paskirties pastatų savininkus (naudotojus) aktyviai naudotis paslauga bei pasinaudoti galimybe nemokamai ir saugiai pašalinti asbesto...


#KAUNASgoesUNESCO: Naujamiestis – virsmas iš carinio priemiesčio į modernų miesto centrą

#KAUNASgoesUNESCO: Naujamiestis – virsmas iš carinio priemiesčio į modernų miesto centrą

Rugsėjo 18d.

Kaune 1919–1939 metais formavosi unikalus reiškinys, iki šiol išskiriantis Lietuvą Europos kontekste. Tai – sudėtingų įvykių sūkuryje gimusi optimistinė tarpukario architektūra ir su ja susiję istoriniai, kultūriniai bei urbanistiniai pokyčiai. Kviečiame iš arčiau susipažinti su viena...


„Vilniaus vandenys“ papildomai skirs 300 tūkst. Eur vandens tinklų išplovimui Naujamiestyje

„Vilniaus vandenys“ papildomai skirs 300 tūkst. Eur vandens tinklų išplovimui Naujamiestyje

Rugsėjo 17d.

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ priėmė sprendimą 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės, Naujamiesčio rajono...


Jau startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas

Jau startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas

Rugsėjo 17d.

Šiandien švietimo įstaigose prasmingos vizijos ir siekiai dažnai tampa gražia realybe. Svarbu kryptingai eiti išsikelto tikslo keliu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tokį tikslą turėjo – siekiamybė atnaujinti ugdymo įstaigos sporto aikštyną paskatino teikti paraišką Sporto rėmimo...


Energetikos viceministrė D. Garbaliauskaitė: atsinaujinančios energijos ištekliai pramonėje - ne pasirinkimas, o būtinybė

Energetikos viceministrė D. Garbaliauskaitė: atsinaujinančios energijos ištekliai pramonėje - ne pasirinkimas, o būtinybė

Rugsėjo 17d.

Atsinaujinantys energijos ištekliai ne tik galėtų padėti pasiekti klimato tikslų, bet ir sukurti reikšmingą naudą tiek pramonei, tiek vartotojams. Tokią nuomonę savo pranešime išsakė energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė, kuri dalyvavo konferencijoje „Tvari ir žiedinė tekstilė...


Darbas Vokietijoje – dažnam lietuviui patraukli karjeros galimybė

Darbas Vokietijoje – dažnam lietuviui patraukli karjeros galimybė

Rugsėjo 16d.

Atrodo, dedate visas pastangas, jog užtikrintumėte savo bei savo šeimos finansinį gerbūvį, tačiau rezultatai, skaičiais atsispindintys jūsų banko sąskaitoje mėnesio gale, nedžiugina? O gal, priešingai, turite pastovų ir gana neblogai apmokamą darbą, tačiau nepasitenkinimą esamą padėtimi kelia...


Oficialiai užbaigtas Liepkalnio ir Žirnių g. viadukas jau duoda teigiamų pokyčių

Oficialiai užbaigtas Liepkalnio ir Žirnių g. viadukas jau duoda teigiamų pokyčių

Rugsėjo 16d.

Daugiau nei pusantrų metų trukę intensyvūs darbai sostinės Liepkalnio g., Minsko pl. ir Žirnių g. sankryžoje oficialiai baigti – Vilnius turi modernią ir saugią dviejų lygių sankryžą. Pirmieji tyrimo rezultatai rodo, kad nors pravažiuojančių per sankryžą automobilių skaičius išaugo...


Atnaujinti 6 Vilniaus tiltai tapo patogesni pėstiesiems

Atnaujinti 6 Vilniaus tiltai tapo patogesni pėstiesiems

Rugsėjo 16d.

Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.


Viskas apie būsimą Nacionalinę koncertų salę – interneto svetainėje

Viskas apie būsimą Nacionalinę koncertų salę – interneto svetainėje

Rugsėjo 16d.

Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje https://taurokalnas.lt.


Viešieji pirkimai – reikalaujant taikyti skaitmeninius projektavimo ir statybos metodus

Viešieji pirkimai – reikalaujant taikyti skaitmeninius projektavimo ir statybos metodus

Rugsėjo 16d.

Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas, kurio projektas trečiadienį pateiktas viešai svarstyti prieš teikiant Vyriausybei.


D. Kreivys: „Sparčiai augant žaliosios energetikos generacijai, turime užtikrint tinklo stabilumą“

D. Kreivys: „Sparčiai augant žaliosios energetikos generacijai, turime užtikrint tinklo stabilumą“

Rugsėjo 16d.

Iki metų pabaigos Lietuvoje iškils dar vienas vėjo jėgainių parkas – šiandien energetikos ministras Dainius Kreivys davė simbolinį startą pirmosios 5,3 MW jėgainės gamybai, kurį Telšių rajone vysto bendrovė „E energija“. Planuojamas parko galingumas – 68,9 MW: tiek pakaktų...


„Ruukki“ architektūros konkursas laukia naujo sniego muziejaus projekto idėjos

„Ruukki“ architektūros konkursas laukia naujo sniego muziejaus projekto idėjos

Rugsėjo 15d.

„Ruukki Construction“ organizuoja sniego muziejaus Rovaniemyje idėjų konkursą jauniems ir neseniai mokslus baigusiems architektams. Konkurso užduotį pristato Kalėdų Senelis. Rovaniemio miestas Kalėdų Seneliui yra labai brangus, tad Kalėdų Senelis susirūpinęs dėl klimato kaitos ir...


Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrolei

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrolei

Rugsėjo 15d.

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir...


Bus kuriamas vieningas renovacijos kompetencijų centras

Bus kuriamas vieningas renovacijos kompetencijų centras

Rugsėjo 15d.

Vyriausybė trečiadienį Aplinkos ministerijai suteikė įgaliojimus vieningam visų pastatų renovacijos kompetencijų centrui sukurti.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.