Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Renovacijos traukinys – jau įsivažiavęs

Gegužės 26d.
Renovacijos traukinys – jau įsivažiavęs
renovacija.lt foto

Statybų sektoriuje šįmet naujienų per akis. Įsigaliojo nauja Teritorijų planavimo įstatymo redakcija, įsibėgėjo daugiabučių renovacija.

Galiausiai imta griauti paežerėse jau porą dešimtmečių besipuikuojančias dažniausiai neteisėtai suręstas tvoras.

Aplinkos ministerijos vadovai dėl tokių veiksmų nepraleidžia progos pasigirti. Tik ar iš tiesų viskas taip gražu?

Ne visuomet. Pavyzdžiui, vykstant renovacijai ne visi darbai atliekami tinkamai, todėl tenka imtis ir sankcijų. Apie tai – pokalbis su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu.

– Naujasis Teritorijų planavimo įstatymas įsigaliojo nuo metų pradžios. Buvo kalbama apie aibę palengvinimų.

Praėjo nemažai laiko, tad ar jau realiai veikia naujosios nuostatos?

– Sulaukėme tikrai daug teigiamų įvertinimų. Antai neseniai teko lankytis Kretingos rajono savivaldybėje ir kalbėtis su jos vadovais ir architekte.

Atsiliepimai apie įstatymą labai geri. Daug greičiau keičiamas žemės ūkio paskirties žemės statusas, atliekami kiti darbai.

Teko susitikti ir su Klaipėdos uosto, kurio bendrąjį planą ketinama rengti, vadovais ir krovos įmonių atstovais.

Jie irgi naująjį įstatymą vertina labai palankiai.

Aišku, kol kas daugiausia naudos pajuto tie, kurie planuoja statyti individualius namus, – jiems ir žemės paskirtį pakeisti paprasčiau, ir detaliųjų planų niekas nebereikalauja.

Tačiau proveržis yra ir stambesniu mastu. Antai Kauno savivaldybė pirmoji jau pakoregavo savo bendrąjį planą pagal naujos redakcijos įstatymo nuostatas. Ji tai padarė vos per keturis mėnesius, nors anksčiau tokiam darbui galėdavo prireikti ir visų ketverių metų.

– Dar prieš įsigaliojant šiam įstatymui sakėte, kad visi, kurie tik pastebės jame kokių nors netikslumų, galės kreiptis, o klaidos bus ištaisytos. Ar daug sulaukėte kreipimųsi ir ar teko daug ką taisyti?

– Neslėpsiu, buvo kelios pastabėlės, tačiau dėl smulkmenų – kokių nors procedūrinių reikalų, terminų. Esminių siūlymų ar kritikos dar nesame gavę. Žinoma, jei jos sulauktume, tikrai reaguotume.

– Pastaruoju metu skambiai kalbama apie gerokai į priekį pasistūmėjusį daugiabučių atnaujinimo procesą. Ar iš tiesų jis vyksta taip sėkmingai, kaip giriamasi?

– Čia nėra jokių pagyrų, užtenka pažvelgti į skaičius.

Net 485 daugiabučiai jau sudarė sutartis su rangovais dėl konkrečių darbų. Manau, kad šiais metais renovuotų namų skaičius svyruos tarp 500 ir 600, o tai gerokai pranoksta mūsų planus.

Iš viso parengta apie pusantro tūkstančio projektų.

Apie 800 projektų jau sulaukė teigiamo bankų atsakymo dėl finansavimo, o kone pusė tūkstančio daugiabučių, kaip minėjau, jau atnaujinami.

Daugiabučių renovavimo patirtį ketiname pritaikyti ir atnaujinant visuomeninius pastatus.

Siekiame, kad šis procesas būtų spartesnis, skaidresnis, efektyvesnis.

Tokių pastatų Lietuvoje yra apie porą tūkstančių. Žinoma, jiems sutvarkyti reikia milžiniškų lėšų. Tačiau reikia atsiminti, kad investuoti pinigai sugrįžta, jie nebus paleisti į orą, – tai užsakymai verslui, darbas vietos žmonėms, mokesčiai valstybei, mažesnė aplinkos tarša ir visos valstybės žingsnis energetinės nepriklausomybės link.

– Vis dėlto kai kuriems daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms kyla klausimų dėl statybininkų darbo. Ar nereikėtų jų griežčiau prižiūrėti?

– Renovacijos procesą labai lengva sukompromituoti, jeigu darbų kainos bus per aukštos, o kokybė prasta. Todėl mes stengiamės suvaldyti ir viena, ir kita. Kol kas, regis, pavyksta.

Renovaciją atliekančios įmonės kontroliuojamos nuolat, statybų inspektoriai nepranešę vyksta į objektus. Tikrinami visi atnaujinami pastatai, nė vienas nelieka be dėmesio.

Neslėpsiu, iš kai kurių asmenų jau netgi yra atimti atitinkami atestatai, skirta įvairių nuobaudų. Tačiau bausti tikrai ne svarbiausia.

Norime, jog darbus atliekančios įmonės suvoktų, kad jos viską turi padaryti kokybiškai, kaip numatyta sutartyse.

Tačiau statybų inspektoriams ir kitoms kontroliuojančioms institucijoms turi padėti patys daugiabučių gyventojai.

Juk jie ten būna nuolat, mato, kas vyksta. Skambinkite, rašykite, kas blogai, ir mes išsyk reaguosime.

– Kai kurie specialistai mano, kad dalies pasenusių daugiabučių net nebeverta tvarkyti, geriau statyti naujus. Kaunas jau rengiasi tokiam projektui. Ar sutinkate su tokia nuomone?

– Iš esmės tokia mintis ir idėja galbūt teisinga, tačiau aš jos niekaip nesiečiau su renovacija. Jei jau daugiabutyje visiškai neįmanoma gyventi, gal tikrai verta nugriauti jį ir statyti naują.

Bet atminkime, kad atnaujinant namą į vieną kvadratinį metrą vidutiniškai reikia investuoti 400–500 litų. Jei griausime ir statysime naują, be 2–4 tūkstančių litų už kvadratinį metrą nieko nepadarysime.

Kita vertus, renovacijai skirtų lėšų mes niekaip negalime panaudoti pastatams griauti ir statyti iš naujo.

Šie pinigai skirti daugiabučių energiniam efektyvumui didinti.

Galiausiai žmonės turėtų įsisąmoninti, kad jie yra namo šeimininkai. Todėl jei reikia naujo, jie patys ir turi investuoti. Arba savivaldybės, kurioms priklauso nusenę socialiniai būstai.

– Neseniai prasidėjo dar viena skambi Aplinkos ministerijos akcija „Tvora“, kurios metu žadate griauti paežerėse neteisėtai suręstas užtvaras. Ar nebijote, kad tokie užmojai gali greitai subliūkšti?

– Ši akcija vyksta ir vyks toliau. Esu įsitikinęs, kad po poros mėnesių išnyks visos neteisėtai pastatytos tvoros. Pats rūpinuosi, kad tai būtų ne popierinė, o rimta, tikra kontrolė.

Antai prie Margio ežero, vos tik paskelbus apie aplinkosaugininkų reidą, visos tvoros buvo nugriautos, išskyrus vieną. Nors anksčiau jų ten buvo gyva galybė.

Vadinasi, tų žemės sklypų savininkai patys suvokia, kad pasielgė netinkamai, ne pagal įstatymus. Jiems numatytos baudos – jei per 2 mėnesius tvoros nebus pašalintos, už kiekvieną metrą teks mokėti po 500 litų, o kas mėnesį bauda didės.

Tačiau mes nesiekiame bausti ar šitaip papildyti valstybės biudžeto. Tai nėra mūsų tikslas.

Svarbiausia susitarti geranoriškai ir padaryti vandens telkinių pakrantes prieinamas visiems.

Sostinės mažiesiems – 50 naujų vaikų žaidimo aikštelių

Sostinės mažiesiems – 50 naujų vaikų žaidimo aikštelių

Rugpjūčio 14d.

Šiemet sostinės savivaldybė planuoja įrengti iš viso 50 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Naujomis net 25 vaikų žaidimo aikštelėmis jau džiaugiasi Antakalnio, Verkių, Lazdynų, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Naujamiesčio, Karoliniškių rajonų mažieji vilniečiai, o iki metų pabaigos...


Sostinėje – rekordinis ugdymo įstaigų atnaujinimas

Sostinėje – rekordinis ugdymo įstaigų atnaujinimas

Rugpjūčio 13d.

Atsinaujinusios sostinės mokyklos bus patogesnės ir šiltesnės – šiemet sostinės savivaldybė atnaujins ir suremontuos 252 mokyklas ir darželius visame mieste.. Ugdymo įstaigų atnaujinimui ir statybai savivaldybė skyrė daugiau nei 16 mln. eurų.


Sostinė pradeda  T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų rekonstrukciją

Sostinė pradeda T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų rekonstrukciją

Rugpjūčio 12d.

Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus...


Kauniečiai ėmėsi veiksmų: seną sovietinio daugiabučio kiemą pavertė jaukia erdve

Kauniečiai ėmėsi veiksmų: seną sovietinio daugiabučio kiemą pavertė jaukia erdve

Rugpjūčio 8d.

Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir...


Prie Balžio ežero atsiras ir neįgaliesiems pritaikytas paplūdimys

Prie Balžio ežero atsiras ir neįgaliesiems pritaikytas paplūdimys

Rugpjūčio 7d.

Viena populiariausių vasaros poilsio ir pramogų vietų – Balžio ežeras – jau kitąmet vilniečius ir miesto svečius pasitiks atsinaujinęs. Šiuo metu savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ projektuoja naują paplūdimį, kuris bus pritaikytas ir neįgaliųjų poilsiui bei patogumui....


Vilniečiai kviečiami siūlyti idėjas – kaip atnaujinti Vilniaus stoties prieigas

Vilniečiai kviečiami siūlyti idėjas – kaip atnaujinti Vilniaus stoties prieigas

Rugpjūčio 5d.

Sostinės savivaldybė rugpjūčio 6 d. kviečia vilniečius į viešą aptarimą – kaip rekonstruoti Vilniaus geležinkelio stoties aikštę ir jos prieigas nuo Stoties iki Drujos gatvės. Bendruomenė kviečiama aktyviai įsitraukti dar pirminiame etape ir drauge su savivaldybės ir jos įmonės...


Nušvito Savanorių prospektas sostinėje – įrengtas naujas modernus LED apšvietimas

Nušvito Savanorių prospektas sostinėje – įrengtas naujas modernus LED apšvietimas

Rugpjūčio 2d.

Nušviestas per tris seniūnijas – Naujamiestį, Panerius ir Vilkpėdę – besidriekiantis Savanorių prospektas: įrengtas naujas, modernus, nuotoliniu būdu valdomas apšvietimas. Savivaldybės įmonė „Vilniaus apšvietimas“ beveik 2 km ilgio Savanorių pr. atkarpose nuo Laisvės pr....


Pašilaičiuose sparčiai statoma mokykla – kitąmet Vilniuje iškils 3 naujos mokyklos

Pašilaičiuose sparčiai statoma mokykla – kitąmet Vilniuje iškils 3 naujos mokyklos

Liepos 31d.

Vilnius auga – kartu auga ir naujos mokyklos sostinėje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Vytautas Mitalas šiandien apsilankė Gabijos gimnazijos priestato statybvietėje. Naujojoje mokykloje jau kitąmet bus pakviesta mokytis apie 1000-is moksleivių. Susitikimo metu sostinės...


Naujas socialinis daugiabutis netrukus sulauks gyventojų

Naujas socialinis daugiabutis netrukus sulauks gyventojų

Liepos 31d.

Klaipėdoje, Irklų g. 1, iškilusiame naujame socialiniame daugiabutyje planuojamos įkurtuvės. Jau netrukus naujuose butuose apsigyvens socialinio būsto laukę klaipėdiečiai. Savivaldybės Socialinio būsto skyrius yra parengęs visų numatomų apgyvendinti asmenų sąrašus. 36-iuose butuose įsikurs tiek...


Atnaujintas J. Miltinio gimnazijos stadionas

Atnaujintas J. Miltinio gimnazijos stadionas

Liepos 31d.

Nauja universalia dirbtinės dangos sporto aikštele rudenį jau galės naudotis J. Miltinio gimnazija. 20x40 m stadiono įrengimu pasirūpino Panevėžio miesto savivaldybė su Kūno kultūros ir sporto departamentu.


Atnaujinama I. Šimulionio gatvė Karoliniškėse – bus patogi ir dviratininkams

Atnaujinama I. Šimulionio gatvė Karoliniškėse – bus patogi ir dviratininkams

Liepos 30d.

Vilniuje pradėta remontuoti beveik kilometro ilgio Igno Šimulionio gatvė. Iki vasaros pabaigos šioje atkarpoje bus paklota nauja asfalto danga, atnaujintas ženklinimas, abejose gatvės pusėse nusidrieks bene dvigubai platesnės – 2 metrų pločio dviračių juostos. I. Šimulionio gatvės remontui...


Laukimas baigėsi: prasideda Soboro fasado atnaujinimas

Laukimas baigėsi: prasideda Soboro fasado atnaujinimas

Liepos 30d.

Vienas ryškiausių Kauno centre esančių architektūros akcentų – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia – netrukus pasimatuos naują rūbą. Pradėti fasado atnaujinimo darbai papildė į pabaigą judančią stogo rekonstrukciją. Soboro fasado tvarkymo darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros.


Teismas priteisė savivaldybės naudai 10,3 mln. eurų iš akcinės bendrovės „City service”

Teismas priteisė savivaldybės naudai 10,3 mln. eurų iš akcinės bendrovės „City service”

Liepos 26d.

Vilniaus miesto apygardos teismas išnagrinėjo bylą, kurioje buvo siekiama įrodyti viešojo intereso pažeidimą – kad AB „City service” padarė daugiau nei 20 mln. eur nuostolį Vilniaus miestui, įgyvendindama sostinės lopšelių, darželių ir mokyklų šilumos ūkio priežiūrą. Šią...


Dar daugiau Vilniaus žiedinių sankryžų – su aiškesniu ženklinimu

Dar daugiau Vilniaus žiedinių sankryžų – su aiškesniu ženklinimu

Liepos 26d.

Dar daugiau Vilniaus žiedinių sankryžų bus atnaujintas ženklinimas – rugpjūčio pradžioje aiškesnis eismo organizavimas bus įvestas Savanorių, Laisvės prospektų, Geležinio Vilko ir Tūkstantmečio gatvių žiedinėse sankryžose, kurioje vairuotojus pasitiks specialūs informaciniai skydai,...


Šeškinėje Gelvonų gatvėje nutiestas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

Šeškinėje Gelvonų gatvėje nutiestas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

Liepos 26d.

Šeškinės rajone nutiestas naujas daugiau nei pusės kilometro ilgio raudono asfalto dangos dviračių takas ir šaligatvis – nuo Gelvonų-Ozo gatvių sankryžos iki Paberžės gatvės, nuo kurios bus įrengta jungtis su šiuo metu jau projektuojama Šiaurine gatve, bei rengiamais takų projektais palei...


Savivaldybės parama gyventojams padės pigiau prisijungti prie nuotekų tinklų

Savivaldybės parama gyventojams padės pigiau prisijungti prie nuotekų tinklų

Liepos 24d.

ilniaus miesto gyventojai, vis dar besinaudojantys lauko tualetais, dabar turi gerą progą prisijungti prie „Vilniaus vandenų“ nuotekų tinklų. Iki šiol to nepadariusieji gali pasinaudoti Vilniaus miesto savivaldybės kompensacija ir, pateikę paraiškas, kitais metais atgauti dalį...

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai